Афиши

3 Серпня, 2020 Фестиваль середньовічної культури Ruthenica Medievalis

Де: Кам’янець-Подільський

 

Коли: 27-30 серпня

 

Опис: Ruthenica Medievalis – це третій захід організаторів формату жива історія (living history) періоду кінця 14 століття – початку 15 століття.

 

В цьому році реконструктори обрали 1398 рік. В цей час Галицька земля і Волинь є частиною королівства Польщі. Там жили русини, але землі управлялися короною польською.

 

Інша частина України і Білорусі були в підпорядкуванні Великого князівства литовського на чолі з Вітовтом. Часи для цих земель були напружені і відбувалися постійні конфлікти з Орденом. А в Орді іде громадянська війна. У той час татари ділилися на союзників Вітовта і тих, хто підпорядковувалися ставці хана Тамерлана. Останні займалися набігами на Русь, і від них доводилося постійно оборонятися. 1398 рік – це рік коли в Камʼянці-Подільському володарює пан Спитко з Мельштина. Він почав збирати військо, щоб наступного року привести його під Київ та обʼєднатися з іншою частиною війська Вітовта і рушити на велику битву під Ворсклою.

 

А перед цим всі, хто відвідає з дипломатичною місією Кам’янець, влаштовували військові навчання. Дворяни могли проводити час в своїх розвагах, приділяти час вихвалянням, залицяннями до шляхетних дам та військовим вправам на турнірах. А прості солдати, щоб вони не займалися розбоєм, були зайняті муштрою, інструктажем і військовим навчанням та тренуванням.

 

Ruthenica 2020 буде присвячена саме таким середньовічним військовим навчанням. Буде акцент на сюжетні військово-піхотні польові ігрища. Будемо йти і до Польської, і Руської брами, де буде відіграно сценарії оборонних боїв з повільним відступом до замку.

 

Програма фестивалю:

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі