Спорт

29 Липня, 2021 У Кам’янець-Подільському виші розповіли про студентку-олімпійську призерку

Бронзова призерка Олімпійських ігор в Токіо, дзюдоїстка Дар’я Білодід – студентка Кам’янець-Подільського Національного університету імені Івана Огієнка.

 

Як пише Суспільне, за словами ректора навчального закладу Сергія Копилова, Дар’я Білодід навчається в університеті на четвертому курсі спеціальності «Фізична культура і спорт». Додає, свого часу в цьому ж виші навчався й батько призерки та її тренер Геннадій Білодід.

 

20-річна Дар’я Білодід завжди ставила собі за мету здобути перше місце на будь-яких змаганнях, і завжди мріяла про олімпійське «золото», розповідає про свою студентку декан факультету фізичної культури Кам’янець-Подільського Національного університету імені Огієнка Іван Стасюк.

«Я вважаю, що у 20 років третє місце на Олімпійських іграх це уже дуже потужна перемога. Зазвичай, наші студенти стають призерами Олімпійських ігор, світових чемпіонатів, коли уже навчаються в магістратурі. А Дар’я наразі є лише четвертокурсницею, так що, на мою думку, її «золото» на Олімпійських іграх ще попереду. Вона дуже цілеспрямована», – каже Іван Стасюк.

З 1949 року в Кам’янець-Подільському Національному університет імені Огієнка працює факультет фізичної культури, на якому свого часу навчався батько Дар’ї Геннадій Білодід, каже ректор Сергій Копилов.

«Серед випускників 1999 року був батько Дар’ї Білодід Геннадій Білодід. Він того року закінчив навчання і, як на мій погляд, невипадково захистив дипломну роботу «Мотивація спортивної діяльності дзюдоїстів на прикладі спортсменів високої майстерності». І мені чомусь так здається, що саме результати цього дослідження, він реалізовував зі спортсменами, яких тренував, зокрема, й зі своєю донькою Дар’єю», – розповідає ректор.

 

Сергій Копилов пригадує, як Дар’я Білодід вразила конкурсну комісію при вступі до вишу.

«Це були творчі випробування, які відбувалися на стадіоні нашого університету чотири роки тому в липні. Їх проходили усі наші абітурієнти, том числі і Дар’я. Вони традиційно здають біг 100 метрів, біг 1000 метрів і стрибки в довжину. Так от ми були вражені, як і члени тодішньої конкурсної комісії, що вона випередила усіх учасників забігу на понад 100 метрів, а серед них були достатньо потужні хлопці», – згадує Сергій Копилов.

Декан факультету фізичної культури вишу Іван Стасюк додає:

«Вся збірна України разом з Дар’єю, вони тоді поверталися зі зборів з Заросляка, тобто вона під фізичним навантаженням, як кажуть, на одному диханні пробігла тут і все. Ми ще так спілкувалися після творчого конкурсу, там був ще лікар збірної України. Я кажу йому: «Дівчинка сильно підготовлена». А він мені жартома відповідає: «Іванович, а що ви хочете, якщо вона на Говерлу вибігає, то як вона тут могла бігти?».

 
Дар’я Білодід не єдина титулована студентка університету, розповідає декан факультету фізичної культури Іван Стасюк.

«У нас є дошка пошани «Гордість університету». Там фотографії тих, хто зайняли призові місця на Європі, на чемпіонатах світу… І є окрема дошка, «Дошка олімпійців». Там є не лише призери Олімпійських ігор різних років, там всі, хто був на Олімпіаді. Серед них є фото тата Дар’ї Білодід – Геннадія Білодіда, він був учасником двох олімпіад. Ми жартували з Геннадієм Георгієвичем якось. Я йому казав: «Геннадію Георгієвичу, ви спеціально на Олімпійських іграх не виборювали медалей, щоб ваша донька вас перещеголяла?». Він тоді відповів, що саме так», – усміхається, згадуючи Іван Стасюк.

За словами ректора Сергія Копилова, окрім Дар’ї Білодід, на XXXII Олімпійських іграх в Токіо змагаються ще два студенти університету, вісім випускників та один абітурієнт, який цьогоріч вступив до Кам’янець-Подільського вишу.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі