Політика

23 Вересня, 2021 Чи підтримали нардепи з Хмельниччини законопроєкт про олігархів?

Сьогодні, 23 вересня, Верховна Рада України схвалила закон про олігархів. Законопроєкт №5599 підтримали 279 парламентарів.

 

Усі представники фракції “Слуга народу” з Хмельницької області (Володимир Ватрас, Юрій Заславський, Олексій Жмеренецький, Олена Копанчук, Сергій Мандзій, Ігор Марчук та  Микола Стефанчук) проголосували “за” відповідний проєкт закону. Підтримав документ також член депутатської групи “Партія “За майбутнє” Сергій Лабазюк.  Віктор Бондар та Олександр Герега були відсутні на голосуванні.

 

 

Нагадаємо, закон, що має назву “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”, передбачає створення реєстру олігархів, обмеження впливу на ЗМІ та подання “декларацій” за контакти з олігархами.

 

Особою, яка має значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархом), вважатиметься людина, яка одночасно відповідає щонайменше трьом з таких ознак:

 • бере участь у політичному житті;
 • має значний вплив на засоби масової інформації;
 • є кінцевим бенефіціарним власником суб’єкта господарювання, який є суб’єктом природних монополій або займає монопольне становище на ринку;
 • підтверджена вартість активів особи (та суб’єктів господарювання, бенефіціаром яких вона є), перевищує один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

Повноваження визнавати людину олігархом покладено на РНБО.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі