Суспільство

2 Березня, 2021 Домашні кривдники на Кам’янеччині, начувайтеся. До вас їде “Поліна”

У Кам’янці-Подільському почала функціонувати мобільна група з протидії та запобігання домашньому насильству. Група нестиме службу цілодобово та реагуватиме на факти вчинення домашнього насильства на території м. Кам’янець-Подільський.
 
Щоденно в Україні фіксують три сотні фактів домашнього насильства, а близько 60% жінок страждають від домашнього насильства на постійній основі, є постраждалі і серед чоловіків.
 
«Поліна» – це поліція проти насильства. До складу мобільної групи входять працівники превенції – це дільничні офіцери поліції, працівники ювенальної превенції, слідство карного розшуку та віддалено – екіпаж патрульної поліції.
 
У Кам’янці-Подільському створення та функціонування такої мобільної групи стало можливим за підтримки представництва Фонду Організації Об’єднаних Націй у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні.
— Своєчасне реагування на факти вчинення домашнього насильства — основна функція новоствореної на базі нашого підрозділу мобільної групи. Наразі поліція активно проводить превентивну роботу в напрямку протидії домашньому насильству, але, на жаль, випадки насильства в сім’ї трапляються. Тому ми закликаємо вас не замовчувати такі факти та терміново звертатись до поліції, і до вас негайно виїде мобільна група та надасть необхідну допомогу, — пояснив начальник відділу превенції Кам’янець-Подільського районного управління поліції Вадим Стельмах.
Що відбувається після того, як група виїжджає на виклик? Як вона дізнається, що це – саме виклик щодо вчинення домашнього насильства?
 
Коли особа звертається на лінію 102, вона повідомляє обставини події. Сам оператор 102 вже кваліфікує, яке саме відбувалося правопорушення. А що стосується самої мобільної групи на факт вчинення домашнього насильства, то першим на місце події приїжджає екіпаж патрульної поліції, який з’ясовує усі обставини події. За наявності самого правопорушення виїжджає додатково офіцер поліції. Якщо під час цього правопорушення є дитина, яка є свідком або стосовно неї вчиняли правопорушення, то залучається працівник ювенальної превенції. Якщо є ознаки кримінального правопорушення, то залучаються фахівці з слідства та карного розшуку.
ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі