8 Березня, 2021 Гендерна рівність на ринку праці Хмельниччини: статистика, факти та поради жінкам
Станом на 1 березня 2021 року на обліку в Хмельницькій обласній службі зайнятості перебувало майже 19 тис. осіб, з них 49,8 % – жінки. Забезпечено роботою понад тисячу жінок. Такі дані наводить Хмельницький обласний центр зайнятості.
Чи сьогодні жінки є конкурентоспроможними на ринку праці у Хмельницькій області?
«Сьогодні конкурентоспроможними на ринку праці є не жінки та чоловіки, а професіонали своєї справи. Працедавець шукає людину, яка володіє навичками, має необхідні знання та досвід роботи. І не важливо жінка ти чи чоловік», – зазначає директор обласної служби зайнятості Сергій Черешня.
Згідно статистичних даних, протягом січня-лютого послугами служби зайнятості скористалися 11,5 тис. безробітних жінок. Серед них 19,3% раніше працювали у торгівлі та ремонті; 15,6% – у сфері державного управління й оборони; 13,7% – у переробній промисловості; 12% – у сільському, лісовому та рибному господарстві.
Аби підвищити свій професійний рівень, безробітні мають можливість пройти перепідготовку або підвищення кваліфікації за професіями та напрямами актуальними на ринку праці. Цьогоріч за направленням обласної служби зайнятості 128 безробітних жінок підвищили свій професійний рівень та набули нових професійних навиків.
Прем’єр-міністр України: гендерна нерівність ще є
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вважає необхідною подальшу роботу для досягнення фактичної гендерної рівності на ринку праці в Україні.
“На жаль, у нашому суспільстві роботодавці все ще дискримінаційно ставляться до працівників-жінок. Міністерство соціальної політики зазначає, що лише в питанні заробітної плати це призводить до розриву в розмірі до 25 відсотків”, – сказав Шмигаль у середу, 25 листопада, на четвертому Українському жіночому конгресі “Від можливостей до реальних змін”.
За його словами, жінки недоотримують чверть зарплати через упередженість керівників, поділ професій на чоловічі й жіночі, “декрет, вік, зовнішність і навіть характер”. Глава уряду наголосив, що для фактичного досягнення рівності можливостей жінок і чоловіків на ринку праці в Україні необхідна ще серйозна робота, хоча юридично ці права і закріплені в законодавстві.
Поради хмельничанкам
Чи борються жінки на роботі з проявами гендерної дискримінації? 53 % опитаних відповіли, що їх це не хвилює, 19 % – що боротися марно, 13 % – утрудняються відповісти, 7 % задля дотримання власних прав готові виходити на мітинги, ще 7 % об’єднуються з колегами для захисту власних прав. Тобто лише 14 % жінок налаштовані рішуче і дійсно готові до боротьби.
Експерти зазначають, що заробітна плата визначається на етапі пошуку роботи, дуже рідко трапляються випадки, коли вона потім зростає суттєво. Тому, йдучи на співбесіду, краще мати не один варіант вакансії, а декілька. Успіху фінансового достигають, як правило, ті, хто має 5–6 пропозицій про роботу. Тому що в такому випадку можеш виставляти свої умови роботодавцю. Дуже важко їх ставити, коли маєш лише одну пропозицію, – адже можуть не взяти.
Жінкам радять не боятися виставляти свої умови. Роботодавці дуже часто збільшують заробітну платню порівняно з тією цифрою, що стоїть у вакансії. Якщо ви пройшли співбесіду, зацікавили роботодавця, то нерідко він іде на поступки.
- Частина Хмельницького тимчасово залишиться без води
- Житло, робота і психологічна підтримка – потреби жінок Хмельниччини (результати дослідження)
- У Хмельницькому покращать велоінфраструктуру
- Добудова у Хмельницькому біля ЦНТЕІ: що відомо
- У Хмельницькому змінили маршрути руху транспорту після нічного обстрілу