Суспільство

8 Січня, 2023 Групи тимчасового перебування дітей: чим корисні для хмельничанок та гостей міста (відео)

З початку повномасштабного вторгнення у Хмельницькому діють групи тимчасового перебування дошкільнят. Ініціатива реалізується громадською організацією «Жіночий Хаб» і орієнтована на жінок-внутрішньо переміщених осіб, хоча нею можуть скористатись і місцеві мешканки.

 

Згідно даних МОН, в Україні функціонує 15,3 тисячі дошкільних навчальних закладів різних типів та форм власності. У них здобувають дошкільну освіту 1137,5 тисячі дітей, тобто 56% від загальної кількості дітей від 1 до 6 років.

 

Де-юре віддати дитину у звичайний дитячий садочок – не проблема, але більшість батьків підтверджують протилежне. За словами батьків, у деяких випадках про місце потрібно домовлятись чи не відразу після її народження. Попит на відвідування ДНЗ на сьогодні зростає, враховуючи давню проблему переповненості садочків та збільшення кількості дітей дошкільного віку в громадах в зв’язку з великою кількістю вимушено переміщених сімей.

 

Частковою альтернативою дитсадкам, як державним, так і приватним, можуть стати тимчасові групи перебування дітей. У Хмельницькому ця послуга отримала назву «Вільна мама» і за декілька місяців роботи підтвердила свою доцільність.

«Наша сім’я з Покровська Донецької області. Я – мама в декреті. Зараз проживаємо в Хмельницькому, – розповідає користувачка послуги пані Ольга, – Наразі вихованням дітей займаюсь самостійно. Але бувають моменти, коли потрібно зробити певні справи без дитини. А в чужому місті знайти когось, щоб посидів з донечкою важко. Тому послуга «Вільна мама» дуже виручає».

Анна – переміщена особа із Запоріжжя. У Хмельницькому перебуває з двома дітьми: дошкільного та молодшого шкільного віку. Жінка розповідає, що потребує декілька годин вільного часу в тиждень для того, щоб у тиші виконати роботу, якою займається дистанційно. Дівчатка в цей час працюють з педагогами «Вільної мами».

 

Про актуальність послуги для батьків говорить Катерина, психологиня проєкту:

«Я сама – переміщена особа і для мене цей проєкт є можливістю проявити себе. Дітей приводять батьки, які, здебільшого працюють онлайн і яким потрібно цих вільних 2-3 години. Також приводять дітей, які проживають з бабусями та дідусями, а батьки працюють. Цей вільний час дуже потрібний, щоб відновитись дорослим, знайти свій власний ресурс, щоб була можливість надавати підтримку дітям».

За словами спеціалістки, на короткострокових заняття, під час ігор з елементами психології діти опрацьовують свої стреси та страхи. Малюки тут відновлюються, заспокоюються, знаходять друзів, а чуйне, доброзичливе ставлення  дозволяє виявити і розвинути таланти. 

«Також послуга «Вільна мама» може стати майданчиком, для дітей, які готуються відвідувати дитячий садок. Це полегшить процес адаптації. Для тих, хто мав негативний досвід відвідування дошкільного закладу – спроба відновити довіру дитини до дорослих», – говорить психологиня.

                           

Наразі послуга діє, зокрема, у Хмельницькій обласній дитячій бібліотеці імені Т.Г. Шевченка – для дітей віком від 4 до 8 років. Тут мами можуть залишити дитину на декілька годин в теплому, спеціально обладнаному приміщенні під наглядом педагога. Дозвілля дітей правильно організоване: вони можуть гратися в розвиваючі ігри, навчатися та спілкуватися з іншими дітьми. Та, щоб запровадити таку послугу на постійній основі, в Хмельницькому та інших громадах області потрібні системні зміни та опрацювання існуючих програм розвитку освіти. Саме над впровадженням яких працюють представниці ГО «Жіночий Хаб».

Детальніше про послугу «Вільна мама» та діяльність ГО «Жіночий Хаб» можна дізнатись на сторінці організаціїї у мережі Facebook.

 

Заходи  відбуваються у рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», що впроваджується організацією Пакт за підтримки Уряду Канади.

 

 

 

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
    Підписатися
    Сповістити про
    guest
    0 Коментарі
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі