Суспільство

12 Січня, 2022 Хмельничан попереджують про фісташки з перевищеним вмістом токсинів

До Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області надійшло повідомлення стосовно виявлення перевищених норм вмісту токсичник речовин у фісташках, експортованих з Туреччини.

 

Зазначається, що рівень афлотоксинів (В1 = 15,7; загальна кількість = 19,9 мкг/кг-ppb) в смажених фісташках у шкаралупі перевищений. Самі фісташки експортувалися з Туреччини від виробника Alagozler Gida Paz. San. Ve Tic Ith Ihr Turz. Ltd. Sti (експортер: Malatya Pazari Kuruyemiscilik Sanayi ve Ticаret A.S.) через Болгарію до України (отримувач: ТОВ «ОКЕАН КОМПАНІ ТРЕЙД» вул. Миру. 3, м. Київ, 03134).

 

Афлотокси́ни — клас природних мікотоксинів, що виробляються багатьма видами грибків. Афлатоксини є токсичними і канцерогенними речовинами. Афлотоксин є сильним токсином печінки, який, до прикладу, викликає рак у тварини.

 

Операторів ринку просять відповідно до Закону вилучити ці харчові продукти з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово поінформувати про виявлену невідповідність компетентний орган.

“Якщо такі харчові продукти могли потенційно потрапити до споживача, оператор ринку інформує споживачів про причини їх вилучення та у разі потреби відкликає харчові продукти, якщо застосування інших заходів є недостатнім для досягнення прийнятного рівня захисту здоров’я споживачів”, – наголошують у Держспоживслужбі.

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі