Суспільство

3 Грудня, 2020 Хмельничани, які потрапили у скрутні обставини, можуть скористатись тимчасовим житлом

Щоб допомогти громадянам, які потрапили у скрутну життєву ситуацію і втратили власні домівки, повернутися до нормального життя у Хмельницькому працює міський центр соціальної підтримки та адаптації, що знаходиться на вулиці Житецького, 22.

 

У 2017 році рішенням Хмельницької міської ради у Центрі створено відділення підтриманого проживання (соціальний готель), що розраховане на тимчасове проживання осіб, які опинились в складних життєвих обставинах. Основним завданням якого є забезпечення сімей та одиноких громадян, які потребують соціального захисту, тимчасовим житлом. Саме у соціальному готелі люди, які опинились у кризовій життєвій ситуації (постраждали від домашнього насильства, або насильства за ознаками статі, конфліктів у родині, від пожежі, а також внутрішньо переміщені особи), можуть поселитися на термін до шести місяців.

 

«Спочатку працювало лише праве крило готелю, яке було обладнано 5-ма житловими кімнатами на 16 ліжко-місць, кухнею та санвузлом. З лютого 2020 року, після реконструкції другої черги будівлі, почало працювати ліве крило, в якому облаштовано 6 кімнат на 16 ліжко-місць, також кухня та санвузол. Наразі у соціальному готелі є 11 житлових кімнат на 32 ліжко-місця, дві кухні та стільки ж санвузлів. Кухні облаштовані побутовою технікою (холодильниками, пральними машинами, електроплитами, бойлерами), кімнати – меблями та іншим необхідним для комфортного проживання інвентарем. З 2017 року послугами соціального готелю скористалися 59 осіб, з яких 20 потерпілих від домашнього насильства. Зараз тут проживають 25 людей» – зазначив директор Хмельницького міського центру соціальної підтримки та адаптації Дмитро Старцун.

 

Рішення про дозвіл поселення приймає управління праці та соціального захисту населення.

 

 

У соціальному готелі надають такі послуги:

 • – підтримане проживання мешканців «Соціального готелю», це не лише забезпечення меблями, побутовою технікою та іншим інвентарем, необхідним для комфортного проживання, ведення обліку та індивідуальних планів кожного мешканця, але й надання психологічних, юридичних та медичних послуг працівниками Центру в межах своєї компетенції;
 • – інформування з будь яких питань в межах компетенції працівників центру;
 • – консультування координаційне, аналітичне, юридичне та психологічне;
 • – соціальна адаптація, послуга, яка містить комплекс заходів, необхідних для процесу активного гармонійного пристосування до соціального життя осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах;
 • – соціальна інтеграція та реінтеграція, під час якої здійснюється допомога в отриманні/знятті реєстрації місця проживання/перебування, відновлення втрачених документів, а також видача документів (довідок, посвідчень) тощо;
 • – представництво інтересів, юридичні послуги, які надає юрисконсульт, в межах своєї компетенції, а також паспортист центру.
 • – натуральна допомога надається за потреби особам, які опинились у скрутному матеріальному становищі.

 

Загалом впродовж 2020 року, з січня по листопад, Хмельницький міський центр соціальної підтримки та адаптації надав майже 51 тис. послуг 483 громадянам.

 

За інформацією Хмельницької міської ради

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі