Суспільство

14 Січня, 2021 Хмельниччина готова до проведення першого етапу вакцинації від COVID-19

Хмельниччина готова до проведення першого етапу вакцинації від COVID-19.

 

Про це зазначив під час брифінгу 13 січня керівник обласного оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з COVID-19 Юрій Корева.

 

Як зауважив посадовець, багаторівнева кампанія з вакцинації проти COVID-19 має охопити щонайменше 50% населення країни.

 

З огляду на обмежену доступність вакцин, вакцинація від COVID-19 триватиме протягом 2021-2022 років та буде проходити у 5 етапів.

 

етап 1 – вакцинація людей із критичним ризиком інфікування на COVID-19 та тих, які виконують критичні функції у відповідь на пандемію: медичних працівників та персоналу, які працюють в закладах охорони здоров’я, де надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19, підопічних в інтернатних закладах, будинках для людей похилого віку та працівників, військовослужбовців, які беруть участь в Операції об’єднаних сил на Сході України;

 

етап 2 – вакцинація людей із надзвичайно високим ризиком інфікування та тих, хто надає медичні послуги: медичних працівників та персоналу, які працюють в закладах охорони здоров’я, що надають стаціонарну допомогу іншим хворим (включаючи первинну медичну допомогу, працівників системи громадського здоров’я тощо), людей віком від 80 років;

 

етап 3 – вакцинація людей із високим ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19 та тих, які виконують функції із підтримки безпеки та життєдіяльності держави: людей віком від 65 до 69 років та від 70 до 79 років, працівників критично важливих структур державної безпеки – ДСНС, Національної поліції України, Національної гвардію України, Служби безпеки України, військовослужбовців Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, вчителів та інших працівники сфери освіти;

 

етап 4 – вакцинація людей із підвищеним ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19 та тих, які виконують функції із підтримки безпеки та життєдіяльності держави: людей віком від 60 до 64 років, дорослих (віком від 18 до 59 років) із супутніми захворюваннями, які знаходяться у групі ризику щодо розвитку ускладнень та настання смерті в зв’язку із захворюванням на COVID-19, інших категорій населення та професійних груп, які знаходяться у групі ризику щодо інфікування коронавірусною хворобою COVID-19;

 

етап 5 – вакцинація інших категорій населення, які не входять до зазначених вище пріоритетних груп. Впровадження 5 етапу заплановано після виконання попередніх етапів вакцинальної кампанії, в умовах широкого доступу до вакцин від коронавірусної хвороби COVID-19 та у разі повного ресурсного забезпечення.

 

“Для проведення першого етапу вакцинації проти COVID-19 в Хмельницькій області не потрібно здійснення жодних додаткових заходів чи закупівель. Планується, що вакцинацію будуть проводити на базі пунктів щеплень, що функціонують в лікувальних закладах. Також працюватимуть мобільні бригади, які проводитимуть вакцинацію тих категорій осіб, що не можуть самостійно відвідати заклад охорони здоров’я. Надалі область потребуватиме в першу чергу закупівлі додаткового холодильного обладнання для зберігання вакцин”, – зазначив Юрій Корева.

 

На етапі 1 планується охопити приблизно 355 тис. людей, на 2 – 2,3 млн людей, на 3 – 7,2 млн людей, на 4 –  11 млн людей.  Планове охоплення 5 етапу – приблизно 19 млн. осіб.

 

Початок та розгортання масової з вакцинації можливий за наявності в України зареєстрованих належним чином вакцин. Слід зауважити, що у Міністерстві охорони здоров’я повідомляють, що через підприємство «Медичні закупівлі України», яке було визначено оператором вакцин, укладено договір на поставку 1,913 млн доз вакцини проти COVID-19 виробництва компанії «Сіновак» (SinovacBiotech, Китай). Переговори з виробником тривали з вересня 2020 року, а договір підписано з українським фармацевтичним підприємством АТ «Лекхім», яке, за офіційним підтвердженням компанії SinovacBiotech, є єдиним уповноваженим представником виробника вакцини на території України. Також відбулися переговори з представниками компанії «АстраЗенека», у ході яких обговорили передконтрактні умови, а також терміни та логістику постачання вакцини проти COVID-19 в Україну. 30 грудня вакцина «Оксфорд-АстраЗенека» була схвалена для використання у Великій Британії.

 

Передбачається, що вакцинація на етапі 1 може зайняти до трьох місяців. Очікується, що починаючи з 2 кварталу 2021 року виробництво вакцин в світі почне виходити на пікову потужність, а також збільшиться перелік вакцин, які сертифіковані та допущені до використання. Відповідно, фактичний початок етапів 2-4 може статися раніше запланованих дат.

 

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі