Суспільство

27 Жовтня, 2021 Хмельницький співпрацюватиме з ЮНІСЕФ

Депутати Хмельницької міської ради підтримали рішення про приєднання Хмельницького до ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді».
 
Це дозволить неурядовим організаціям, які працюють над дотриманням прав дітей та молоді в громаді, отримувати більше можливостей конструктивно співпрацювати з місцевою владою. Також передбачається співпраця з місцевим бізнесом, який інвестуючи в соціальне благополуччя та дотримання прав дітей та молоді, допоможе стабілізувати місцеву ситуацію, сприятиме передбачуваності процесів місцевого розвитку й управління, а також досягає визнання громади.
 
Наразі відбулася установча зустріч, під час якої сторони обговорили актуальні питання приєднання до ініціативи муніципалітетів-ініціаторів та подальшої її реалізації до етапу набуття статусу «Громада – кандидат ініціативи».
«Зараз завершуємо впровадження кількох таких ініціатив, зокрема «Шкільний громадський бюджет», де ми дамо можливість учням наших шкіл готувати проекти та захищати їх, конкурувати між собою і отримувати фінансування з міського бюджету на втілення своїх задумів. Ми створили Молодіжний центр, який є дієвою ініціативою, де саме молодь задає тон, а ми допомагаємо. Цього року розпочинаємо повноцінний благоустрій парку «Молодіжний», – зазначив міський голова Олександр Симчишин.
Повідомляється, що в Хмельницькій громаді працює 52 школи, 54 дитячих садочки, 5 закладів позашкільної освіти, 6 закладів професійно-технічної освіти. З 1 вересня поточно року в Хмельницькому запрацював спортивний ліцей.
 
Довідково
«Громада, дружня до дітей та молоді» – це ініціатива ЮНІСЕФ, спрямована на підтримку місцевої влади у реалізації ними прав дітей.
Ініціатива впроваджується з 1996 року. На даний час ініціативу підтримали понад 3 000 муніципалітетів у 38 країнах. В Україні ініціатива реалізується з 2018 році. Більше 170 муніципалітетів висловили бажання приєднатись до ініціативи. В Україні станом на 1 серпня 2021 року в ініціативі беруть участь 35 міст і громад, у яких мешкає більш ніж 9 мільйонів людей.
Приєднання до ініціативи підкріплюється рішенням місцевого органу врядування та підписанням офіційного меморандуму з ЮНІСЕФ. Кінцева мета приєднання громади до ініціативи – отримання статусу громади, дружньої до дітей та молоді.
ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі