Суспільство

11 Вересня, 2021 Медіа Хмельницької області стають гендерно чутливими

Про баланс контенту та його гендерну чутливість у місцевих медіа говорили у Хмельницькому під час зустрічі журналісток та журналістів області.

 

Зустріч пройшла у форматі медіа-кав’ярні, до якої приєднались представники ЗМІ обласного центру та територіальних громад.

 

На запрошення керівника Хмельницького пресклубу Павла Хорошенюка, участь у заході взяла колега з Волині Богдана Стельмах. За її словами, сучасне українське суспільство більш орієнтоване на чоловіків, а жінки часто зазнають множинної дискримінації (одночасно за статтю, віком, соціальною групою, статусом та ін.), пише “Поділля News“.

Щорічні моніторинги місцевих видань Хмельницької області демонструють ріст гендерної чутливості ЗМІ, – констатує координаторка Волинського пресклубу Богдана Стельмах та додає, що потрібно дотримуватись гендерного балансу у написанні матеріалів про чоловіків та жінок, а також не забувати про використання фемінітивів.

На думку голови громадської організації “Тепло рідних сердець” Лесі Стебло за останні роки жінки стали більш видимими і це саме завдяки політиці засобів масової інформації.

З початком російсько-української війни боротьба з гендерними стереотипами посилилась. Жінки пішли у військо та правоохоронні органи, стали волонтерками, активно беруть участь у політичному житті на рівні з чоловіками. Збільшилась кількість публікацій про складні життєві обставини, які змогли подолати жінки. Це змінює сам погляд на жінку, – підкреслює у своєму виступі пані Леся.

Безперечно, світ стає більш демократичним та цивілізованим. У розвинених країнах сексизм – неприпустиме явище, яке карається законом. На цьому наголошує науковиця та політикиня Інна Ящук. У приклад жінка наводить протидію будь-якій дискримінації у Сполучених Штатах Америки та розповідає про важкий життєвий шлях відомої телеведучої Опри Вінфрі. Найбільш знана у світі журналістка, яка публічно заявила про насильство, вчинене відносно неї, не здалась та досягнула успіху.

Опра Вінфрі – приклад того, що потрібно пройти певний шлях, не зважаючи на перешкоди, – резюмує Інна Ящук.

“Чоловік-“гаманець”, для нього ганебно працювати у дитячому садочку, обслуговуюча праця – жіноча, місце жінки – на кухні” – такі стереотипні “закиди” можна часто почути у приватних розмовах.

 

Але заняття та професії не бувають “чоловічими” або “жіночими”. Учасники та учасниці зустрічі погодились, що у сучасному медіапросторі стереотипні гендерні рамки необхідно ламати.

 

Читайте також: У Хмельницькому обговорили питання етики депутатів та депутаток

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
    Підписатися
    Сповістити про
    guest
    0 Коментарі
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі