Суспільство

21 Листопада, 2020 Мешканці Хмельницької області можуть безкоштовно перевіритись на ВІЛ та гепатит

З 20 листопада у Хмельницькій області стартує Європейський тиждень тестування. До 27 листопада мешканці області зможуть перевіритись на  ВІЛ та вірусні гепатити С.
 
За інформацією Хмельницького центру громадського здоров’я, мета акції – привернути увагу людей до небезпечних захворювань таких як ВІЛ та вірусні гепатити В і С. А також протестувати якомога більше людей на ці захворювання.
 
Тестування на маркери гепатиту С та ВІЛ – безкоштовне.
 
Пункти тестування працюватимуть з 10 до 16 години за адресами:
23. 11. 20 р. – м. Хмельницький, вул. Курчатова, 1, АЗПСМ № 3 КП «ХМЦПМСД № 2» (мікрорайон Гречани);
24. 11. 20 р. – м. Деражня, вул. Подільська, 1, КНП «Деражнянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Хмельницької області;
25. 11. 20 р. – м. Волочиськ, вул. Незалежності, 88, Волочиська АЗПСМ КП «ЦПМСД» Волочиської міської ради;
26. 11. 20 р. – м. Шепетівка, вул. Валі Котика, 85, АЗПСМ № 1 КП «КНП Шепетівський ЦПМСД» Шепетівської районної ради Хмельницької області;
27. 11. 20 р. – м. Хмельницький, вул. Шевченка, 46, КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я».
 
Процедура тестування не займе багато часу. Результат швидкого тесту на ВІЛ готовий уже за 15 хвилин: до 5 хвилин – підготовка і забір крові з пальця, 10 – очікування результату.
 
Довідково:
Україна посідає одне з чільних місць у Європі за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. За оцінками експертів, кожен 100-й мешканець України у віці від 15 до 49 років інфікований ВІЛ.
 
На Хмельниччині зареєстровано майже 2200 людей, що мають ВІЛ-інфекцію. Лише за 2019 рік ВІЛ виявили у 211 нових пацієнтів.
Мільйони людей в світі живуть з ВІЛ повноцінним та здоровим життям. Вчені вже довели, що тривалість життя людей з ВІЛ не відрізняється від тривалості життя людей без ВІЛ. Але це можливо лише за двох умов – знати, що в тебе ВІЛ та систематично приймати лікування.
 
Держава закуповує якісне та ефективне лікування. Усі ВІЛ-позитивні люди мають можливість отримувати його безкоштовно.
ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі