Суспільство

1 Жовтня, 2020 На Хмельниччині перевізники повстали проти євроавтобусів

Проти переможця конкурсу на два сільських автобусних маршрути, повстали перевізники, які облуговували ці маршрути раніше. Кажуть, через те, що, на їхню думку, конкурс пройшов непрозоро. І вимагають переглянути його результати.

 

За словами приватного перевізника Василя Крутенчука, який 25 років займається приміськими перевезеннями за маршрутом «Хмельницький – Райківці» і також брав участь у конкурсі, він був проведений з грубими порушеннями законодавства. Одне з них, каже чоловік, це зміна голови конкурсної комісії. 

 

Обурюється рішенням комісії і приватна перевізниця Надія Язіва, яка понад 15 років займається перевезеннями у Хмельницькому районі. Жінка каже: на конкурс прийшли, будучи впевненими у своїй перемозі, адже протягом тривалого часу працюють у цьому бізнесі, всі документи для участі підготували правильно. 

 

Не погоджуючись з рішенням комісії, перевізники звернулися до голови Хмельницької райдержадміністрації з листом, в якому вимагають призупинити рішення конкурсу.

 

«Люди втратять робочі місця. Я втрачу, адже мій автобус вже проїздив три роки, його вартість зменшилась вдвічі», – пояснює перевізник Василь Крутенчук.

 

Натомість заступник голови конкурсної комісії Миколи Вишпольського каже: конкурс відбувся прозоро.

 

«Порушень не було. Конкурс проходив відповідно до вимог постанови Кабінету міністрів. Є відповідна шкала, і ніхто з нас не міг повпливати на результати. Кількість набраних переможцем за цією шкалою балів залежить від віку автотранспорту, екологічного стандарту, від його стану, від того, чи він переоблаштований для перевезення інвалідів, чи в перевізника є своя авторемонтна база. Усе це бралося до уваги», – пояснив Микола Вишпольський.

 

Голова Хмельницької райдержадміністрації Артем Багінський, до якого звернулися ображені перевізники каже: звернення він ще не бачив, але навіть коли його отримає, не зможе зупинити рішення колегіального органу, оскільки не має на це повноважень. І додає: перевізник вийде на маршрут лише після певної процедури: підписання договору та проходження обов’язкового технічного контролю. 

 

Перевізник Микола Крутенчук, який також є президентом Союзу автомобільних перевізників Хмельницької області, наполягає на тому, що конкурс пройшов не прозоро. 

 

«За законом, конкурс може не проходити. Якщо ви працювали раніше, можна продовжити угоду ще на 5 років автоматично. Крім того, до конкурсу допустили перевізників, які не мали протоколу технічного огляду. Це дуже серйозне порушення», – зазначає пан Микола.

 

Новий перевізник, Володимир Пухкий, який за результатами конкурсу має випустити на маршрути свої автобуси, каже – його транспорт справний. І додає: його автобуси курсуватимуть за виграними маршрутами. 

 

«Один автобус буде «Хмельницький-Райківці», ще один – «Хмельницький-Карпівці». У нас є два запасні автобуси, які ми подали на конкурс. Всі вони євро-5 (екологічний стандарт, що регулює вміст шкідливих речовин в вихлопних газах – ред.), працюють на альтернативному виді палива. У них низька підлога та є в наявності пандуси», – пояснює перевізник.

 

Детальніше – у сюжеті UA: Суспільне.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  1 Коментар
  Старіші
  Новіші Найпопулярніші
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі
  Володимир
  Володимир
  2 роки тому

  Після дтп біля шпиталю ветеранів війни не мають права виходити на рейс! Ніхто з потерпілих не отримав страхових виплат, яке гарантує законодавство. І автобуси цього перевізника зходять з маршруту коли їм замало (на їх думку) пасажирів, зокрема рейс Хмельницький – Карпівці на 17.40
  А тепер давайте підтримаємо недобросовісних перевізників і заплачемо разом з ними!