Суспільство

10 Березня, 2021 На Хмельниччині склали 13 адмінпротоколів за продаж червонокнижних рослин

У Хмельницькому та Кам’янець-Подільському, під час проведення рейдових заходів у період з 5 по 8 березня, було виявлено громадян, які торгували первоцвітами занесеними до  Червоної книги України.

 

На порушників було складено 10 протоколів про адміністративні правопорушення за продаж підсніжника білосніжного та 3 протоколи за реалізацію шафрану Гейфеля. Матеріали протоколів направлено до судових органів для подальшого розгляду.

 

Нагадуємо, що відповідно до ст. 88-1 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення: порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. із конфіскацією об’єктів рослинного світу. Крім того, за один екземпляр незаконно добутого рослини передбачена відповідна компенсація за її знищення: проліски – від 49 до 62 гривень, черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн, шафран (крокуси), сон-трава – від 37 до 62 грн. залежно від виду.

 

Разом з тим, за порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України (стаття 90 КУпАП): тягне за собою накладення штрафу від 340 грн. до 510 грн. з конфіскацією незаконно добутого рослинного світу.

 

Також повідомляємо: що будь-яка торгівля об’єктами рослинного світу потребує дозволу, який має вимагати як адміністрація ринку, так і правоохоронці.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі