Суспільство

7 Лютого, 2021 На Хмельницькому кладовищі завершують будівництво колумбарію

У Хмельницькому на кладовищі в Шаровечці завершують будівництво колумбарію. 

 

Там буде облаштована спеціальна стіна для зберігання урн з прахом померлих. Вона буде складатися із 156 ніш для урн. Щоб таким чином поховати людину – доведеться заплатити. Ціну поки не називають. Будівництвом займається комунальне підприємство “Хмельницька міська ритуальна служба”.

 

Як розповів директор комунального підприємства “Хмельницька міська ритуальна служба” Сергій Бортник, щомісяця на кремацію доставляють до 5 померлих хмельничан. Також урни з прахом містян часто привозять з-за кордону, бо це дешевше, ніж перевозити тіло, – повідомляє vsim.ua

 

За словами Сергія Бортника, так як крематорію в Хмельницькому немає, містяни можуть скористатися цією послугою в інших обласних центрах. Зокрема, в Києві, Харкові й Одесі. Саме там є крематорії. У стінах закладів працюють спеціально обладнані печі. Під дією температури більше тисячі градусів, відбувається спалення тіла. Приблизно протягом двох годин людина перетворюється в прах, що потім подрібнюють до консистенції попелу. В результаті – прах кремованого віддають родичам в спеціальних урнах для проведення поховання. 

 

Вартість кремації в Києві, Харкові й Одесі залежить від різних факторів. Скажімо, ціна може змінюватися у разі замовлення додаткових похоронних послуг. Також сума залежить від вартості самої урни і від того, чи є терміновою кремація чи ні. Серед крематоріїв в Україні хмельничани найчастіше обирають київський. Вартість самої кремації – від 445 до 490 гривень. А от супутні послуги, без яких не обійтися, додадуть до ціни щонайменше близько 7 тисяч гривень. 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  1 Коментар
  Старіші
  Новіші Найпопулярніші
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі
  Тетяна Вікторівна
  Тетяна Вікторівна
  2 роки тому

  Таку пропозицію я вносила ще в кінці 90-х років. Тоді депутати міської Ради мене не підтримали. Говорили, що це не в християнських традиціях.А ось тепер виявляється, що вже у християнських традиціях.Надто дорога земля?