Суспільство

17 Квітня, 2021 На водоймах Хмельниччини встановили більше трьох сотень нерестових гнізд

Проведено рибоводно-меліоративні роботи з виготовлення та встановлення штучних нерестових гнізд на водоймі – охолоджувач ХАЕС (200 шт.), на Щедрівському водосховищі (100 шт.) та на Новокостянтинівському водосховищі (30 шт.). 
 
Про це повідомляє пресцентр Управління Держрибагентства у Хмельницькій області.
 
Конструкція штучних гнізд дуже проста. Вона складається із хвойних гілок, які змотують разом. По всій довжині до гілок прив’язують порожні пластикові пляшки, які утримують гніздо на плаву. З обох боків прикріплюють каміння для стійкого положення конструкції на воді. Після цього їх човном відтягують на 15-20 метрів від берега і встановлюють паралельно до берегової лінії.
 
«На штучних нерестових гніздах відкладають ікру судак, короп, карась, лящ, плотва та інші види риб. За нерестовищами потрібно постійно доглядати, виймати їх з води та чистити від намулу. Якщо не облаштовувати штучні нерестовища, то коли вода спаде – ікринки залишаться на траві й загинуть від сонця», – зазначили у відділі іхтіології та регулювання рибальства.
 
Для нересту риб, що відкладають ікру на рослини – так звані фітофіли, необхідна неглибока заплава до 2-х метрів, з слабкою течією та добре прогрітою водою. Вода для фітофілів повинна прогріватися до температури 14-18 градусів Цельсія, саме при таких умовах розпочинається нерест риби та нормально розвиваються мальки.
 
Різна риба потребує різної температури води. Наприклад, окунь нереститься за 7 градусів, а плотва – за дев’яти. Нині ж температура води становить 7 градусів. Тобто нерест вже триває.
 

Довідкова інформація:

 
Потреба встановлювати штучні нерестові гнізда на водоймах виникає там, де дуже малий рівень рослинності. Такі гнізда допомагають рибі розмножуватись. Вони утримують ікру на однаковій глибині з рівнем води. Встановлюють гнізда для нересту переважно в тих місцях, де відсутні природні нерестові площі. Таким чином ікринкам дають якомога більше шансів на життя.
 
ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
    Підписатися
    Сповістити про
    guest
    0 Коментарі
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі