Суспільство

8 Жовтня, 2021 Пасажирські перевезення на Хмельниччині під загрозою: різко подорожчав газ метан

Перевізники з різних куточків Хмельницької області б’ють на сполох – подорожчання палива може призвести до призупинення пасажирських перевезень.

 

Це стосується того автотранспорту, який використовує газ метан. Це основне джерело пального для приміських автобусів.

 

Найбільша в країні мережа АГНКС “Укравтогаз” з 1 жовтня підвищила вартість природного газу до 37,68 грн/куб. м. У порівнянні з вереснем-2021 ціна на продукт зросла на 47%, а з січнем – на 143%.

 

Заступник голови Кам’янець-Подільської районної ради Микола Жоган застерігає: через подорожчання вартості палива, пасажирські перевезення стануть збитковими для надавачів транспортних послуг.

“Суттєве здорожчання метану триває вже кілька останніх місяців. Наразі, ціна на цей газ різко зросла з 26 гривень до 32. Сьогодні вартість доходить до 40 гривень. Половина автобусів району не вийшли на рейси. Якщо найближчим часом ситуація не врегулюється, це призведе то транспортного колапсу”, – коментує Микола Жоган.

Міський голова Славути Василь Сидор наголошує, що пальне у собівартості послуг з пасажирських перевезень на автобусних маршрутах загального користування становить 60%.  

 

Крім того, як зазначають перевізники, крім пального, постійного зростання зазнають запчастини та комплектуючі, паливно-мастильні матеріали, а також рівень мінімальної заробітної плати. Якщо такі цінові тенденції будуть продовжуватися, то перевезення не тільки не приноситимуть їм прибутку, а й стануть безнадійно збитковим.

“Ми бачимо, як швидко змінюються ціни на пальне для громадського транспорту, що призводить до значних труднощів. Але піднімати тариф на послугу пасажирських перевезень на автобусних маршрутах загального користування – не вихід, адже підвищення ляже додатковим тягарем на людей. Якщо ціна на пальне зростатиме і надалі, може виникнути необхідність оптимізації  маршрутів, щоб далі не піднімати вартість на перевезення, або ж компенсації”, – говорить очільник міста.

В громадах думають, що робити з  ситуацією, що склалась та найшвидшою оптимізацією витрат.

Зауважимо, донедавна метан називали однією з альтернатив бензину і дизельного пального. Найбільшою перевагою природного газу вважалася його вартість, яка у порівнянні з іншими видами палива для двигунів внутрішнього згоряння була в кілька разів меншою.

 

Водночас автомобільний газ пропан-бутан коштує по 17-18 грн за літр. Саме ним заправляють автомобілі з ГБО в Україні, в основному легкові. На метані їздить тільки стара комерційна техніка – вантажівки й автобуси.

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі