Політика

4 Січня, 2022 Рішення Хмельницької міської ради перевіряють на корупціогенні фактори

Хмельницький став одним із семи міст України, у якому проводять антикорупційну експертизу проєктів рішень міської ради.

 

У листопаді 2021 року міський голова Олександр Симчишин та аналітичний центр «Інститут законодавчих ідей» підписали Меморандум про співпрацю. За час співпраці аналітики підготували висновки антикорупційної експертизи за 23 проєктами рішень. Наразі Хмельницька міська рада врахувала пропозиції на 100%.

«Якщо у вашому місті проводиться антикорупційна експертиза місцевих проєктів рішень – це значить, що на те є політична воля мера та готовність ради бути максимально відкритою і публічною. Ми аналізуємо кожне отримане рішення та на конкретних прикладах повідомляємо, де є корупціогенний фактор та як його усунути, тим самим роблячи місцеве «законодавство» чистішим від корупції», – пояснила виконавча директорка ІЗІ Мартина Богуславець.

Антикорупційна експертиза спрямована на виявлення та попередження у нормативно-правових актах факторів, які сприяють корупції. Проведення експертизи необхідне для запобігання прийняття рішень, реалізація яких може поставити під ризик інтереси суспільства.

 

Разом з Хмельницьким рішення рад перевіряють у Києві, Тернополі, Житомирі, Івано-Франківську, Львові та Миколаєві.  За чотири місяці від початку проєкту експерти проаналізували 356 проєктів рішень та надали рекомендації місцевим радам щодо усунення корупційних ризиків. Міські ради врахували вже 75% рекомендацій експертизи на етапі підготовки документів.

 

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі