Суспільство

4 Липня, 2021 Стало відомо, що виявили в ході перевірки комунальних закладів Хмельниччини

Продовжується ряд аудиторських перевірок комунальних закладів. На сьогодні в області функціонує 104 заклади, управління якими здійснює обласна рада. 
 

Впродовж тижня, за дорученням Віолети Лабазюк уповноваженими особами здійснено моніторингові виїзди до Виноградівського психоневрологічного  інтернату,  Антонінської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, Антонінської аптеки №21, Солобковецького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.

 

У Виноградівці під час моніторингових заходів у психоневрологічному інтернаті було встановлено ряд порушень в організації діяльності закладу. Зокрема,  складський облік по товарах харчової групи ведеться неналежним чином, неправильно відображається в обліку видача товарно-матеріальних цінностей, що призводить до лишків чи нестачі, один і той же товар обліковується  в декількох журналах. Є питання і до складення та затвердження меню. Незрозуміло, з яких причин наприкінці травня придбано 28 кг цукерок, що досі не видаються до споживання, а термін придатності їх закінчується уже 11 вересня цього року. Є ще багато проблемних питань, над якими треба працювати і не лише по вказаному інтернату.  За результатами перевірки до керівника будуть застосовані заходи дисциплінарного впливу.

 

 

Ще на початку червня під час візиту до  Солобковецького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів першого заступника голови ради Володимира Гончарука було виявлено значні порушення, в тому числі -недотримання санітарно-гігієнічних вимог (допуск до роботи працівника харчоблоку без медичної книжки; розміщення фарб, розчинників, машинного масла у харчоблоці, порушення карантинних норм). За результатами перевірки до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани вже притягнуто керівника будинку-інтернату Павла Підлісного.

 

На даний час перевірки тривають, адже до обласної ради продовжують надходити повідомлення від працівників закладу та пересічних громадян щодо можливих порушень з боку керівника. Цілком можливо, що крім дисциплінарного впливу, матеріали будуть спрямовані до правоохоронних органів.

 

На сьогодні у Солобковецькому будинку-інтернаті проживає 40 підопічних. У приміщеннях, які не відповідають вимогам та нормам, розпочато ремонтно-будівельні роботи. За результатами електронного аукціону роботи будуть проведені більш як на 3 мільйони гривень коштів обласного бюджету.

 

Всебічну підтримку закладу пообіцяв сільський голова Солобковецької територіальної громади Сергій Когут. Адже для майже п’ятитисячної громади досить важливою складовою розвитку є наявність на території закладу,  який забезпечує робочими місцями населення і коштами – місцевий бюджет.

 

Під час моніторингового виїзду в Антоніни було проведено зустріч з керівником спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату обласної ради. Директор закладу Ігор Кондратюк власними силами проводить поточні ремонти навчального закладу, закуплено нове необхідне обладнання на харчоблок. Як наслідок професійного керівництва – школа уже на 80% готова до навчального року.

 

Антонінська аптека №21 – госпрозрахункове підприємство. Тому для обласної ради головне, аби керівник був хорошим менеджером. З директором аптеки Вірою Ленюк було обговорено шляхи отримання більших прибутків,  основні аспекти взаємодії з медичними закладами області, в тому числі і комунальної форми власності, отримання додаткових надходжень від здачі в оренду комунального майна.

 

За словами Віолети Лабазюк, ініційовані перевірки комунальних закладів – це перш за все спосіб закликати керівників працювати чесно та прозоро.

 

“Підопічні, діти, які перебувають у закладах комунальної власності обласної ради, повинні мати комфортні умови  та якісне збалансоване харчування. А обов’язок керівників – підтримувати в належному стані приміщення”, – зазначила голова обласної ради.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі