Суспільство

27 Листопада, 2021 У Хмельницькій області розпочався марафон акцій проти домашнього насильства

Щороку з 25 листопада по 10 грудня в Україні проходять заходи щодо протидії домашнього насильства. У Хмельницькій області акції з протидії домашньому насильству пройшли одночасно у декількох містах.

 

Хмельниччина відкрила інформаційний марафон на майдані Незалежності в обласному центрі 25 листопада. Приєднались до заходу посадовці ОДА, представники силових структур, активна молодь області. В облдержадміністрації повідомили, що для підтримки та допомоги постраждалим від домашнього насильства урядом здійснено розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб. Загальна сума субвенції для Хмельницької області становить 11 мільйонів 628 тисячі 375 гривень.

 

У Шепетівці близько 50 осіб – представників владних структур, установ, які є суб’єктами роботи із запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі, партнерів від засобів масової інформації та громадських організацій, установ культури зібралися на площі біля міської ради, щоб символічно і дієво дати старт акції.

У Деражні авторитетні чоловіки міста на чолі з міським головою Андрієм Ковпаком білою стрічкою на грудях засвідчили особисту позицію щодо проблеми домашнього насильства. Чоловіки виступили із закликом: «Я ніколи не чинитиму, не сприятиму і не залишатимуся байдужим до насильства проти жінок і дітей». Колаж з фото виклали у соціальній мережі.

У Красилові серед жителів громади поширили інформаційні буклети з метою підвищення обізнаності з питань попередження насильства, формування свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства.

 

В обласному центрі громадські активістки планують провести інформаційно-просвітницьку акцію у понеділок, 29 листопада. Представниці громадських організацій «Подільський центр «Гендерна рада», «Жіночий Хаб», «Рівність в дії», «На-Дія». «Тепло рідних сердець» та інших зберуться на майдані Незалежності о 12:00.

Інформаційна кампанія закликає суспільство до активних дій і «нульової» толерантності до насильства, яке не має виправдання при будь-яких обставинах.

Насильство в сім’ї – латентне явище суспільства. Чимало факторів змушують жертв насилля мовчати. Тому ми зберемось під стінами обласної державної адміністрації аби вкотре нагадати – проблема є, проблема актуальна, проблему не варто замовчувати, – каже голова ГО «Рівність в дії» Наталія Савіцька.

Активістка зазначає, що метою акції у Хмельницькому буде підтримка всеукраїнського заходу у столиці, який відбудеться вже наступного дня, 30 листопада, біля будівлі Верховної Ради. Тут жінки вимагатимуть ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. Наразі представники 50 громадських організацій повторно зареєстрували в Україні петицію до президента з проханням ратифікувати документ. Попереднє звернення 2020 року набрало необхідні 25 тисяч голосів. Володимир Зеленський пообіцяв винести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо ратифікації конвенції, однак цього не зробив.

 

Довідково: Міжнародну кампанію «16 днів проти насильства» ініціював Перший всесвітній інститут жіночого лідерства у 1991 році. Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини та підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Україна приєдналася до акції “16 днів проти насильства” 2001 року.

 Протягом кампанії відзначають такі дні:

 • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
 • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
 • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.
 • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
 • 5 грудня – Міжнародний день волонтера.
 • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.
 • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
 • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

За матеріалами “Поділля News“.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі