Суспільство

18 Березня, 2021 У Хмельницькому чоловіку видалили око замість пухлини

У Хмельницькому лікарі поставили пацієнтові неправильний діагноз. Він залишився без ока і з хворобою.

 

Про це повідомляє ТСН.

 

“Лікарка прийняла пухлину за язву роговиці і провела операцію”, – розповідає донька пацієнта Алла Плем’янік.

 

Повернути око не вдасться. Але позбутися пухлини ще можна. Лікарі сказали, що пухлина росла щонайменше 15 років. Тепер уся надія на лікарів і Бога.

 

“Та пухлина проросла вже в горло, у праву ніздрю”, – каже донька.

 

Пан Василь на шостий день після операції почувається оптимістично. І лікарі кажуть, що має позитивну динаміку. Але попереду на нього чекає ще довгий шлях до цілковитого відновлення.

 

Завідувач відділення дивується. У пацієнта були всі симптоми, що проблема не з оком. Як пацієнта могли відправити на таку операцію, не провівши ні КТ, ні МРТ досліджень?

 

“Будь-який лікар, у тому числі сімейний, такі базові знання має і міг би запідозрити. А у випадку, якщо не розуміє, то відправити на другу ланку”, – говорить завідувач відділення субтенторіальної нейроонкології Володимир Федірко.

 

Утім, каже, таких випадків останнім часом дедалі більше. Столичні нейрохірурги підрахували: чотири з десяти пацієнтів приїздять до Інституту з неправильним діагнозом. І втрачають час на порятунок. Чи можна себе убезпечити від лікарської помилки?

 

“Якщо йде мова про якийсь тяжкий анамнез, я б завжди рекомендувала отримати декілька рекомендацій або висновків лікарів”, – зазначила медична юристка Олена Бабич.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі