Суспільство

15 Грудня, 2021 У Хмельницькому обговорили стан виконання державних документів з гендерної рівності

У Хмельницькому відбулась спільна зустріч представниць громадських організацій та органів місцевої влади, мета якої – визначити стан виконання державних документів з гендерної рівності.

 

Зокрема, йдеться про Державну соціальну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року та Національний план дій з виконання зауважень Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок до восьмої періодичної доповіді України на період до 2021 року.

 

Учасницям заходу представили регультати моніторингу серед громадських організацій за запитами до місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо вказаної тематики.

“Питання стосувались виконання 2-х документів: Державної програми та Національного плану дій, котрі завершуються у цьому 2021 році. А саме, прийняття окремих місцевих програм на виконання цих документів, їх фінансування тощо. Тобто втілення і реальне виконання документів та заходів, які прописані у цих документах, на місцях”, – розповіла голова громадської організації “Подільський центр “Гендерна рада” Тетяна Баєва.

Відповідно до зібраних активістами даних, 17 областей України, у тому числі – Хмельницька, прийняли окрему Обласну програму (чи інший окремий документ) на виконання Державної програми. 10 областей прийняли окремий обласний план на виконання Плану дій. Наразі Хмельницька область не входить у це число, хоча деякі пункти  інтегрували в інші обласні документи з не-гендерної тематики.

“У 22 областях, зокрема і у Хмельницькій, працюють дорадчі консультаційно-експертні органи з гендерних питань. Радники або кординаційні ради є і в деякількох громадах. Та, на жаль, у більшості випадків вони мають лише номінальне значення”, – констатує Тетяна Баєва

Учасниці визначили “вузькі місця” реалізації обох документів на рівні областей:

  • 1.Затвердження обласної програми/плану дій, але недостатнє виконання їх заходів та брак фінансування
  • 2.Часта відсутність Національного пл ану дій на рівні області
  • 3.Брак фінансування на заходи гендерної тематики загалом
  • 4.Брак кадрових ресурсів, зокрема внаслідок триваючої реорганізації відповідальних органів
  • 5.Недостатній рівень реагування на запити громадськості з боку ОВВ, формально-звітний підхід

За результатами зустрічі активістки напрацювали низку пропозицій, які можуть допомогти посилити виконання державних документів з питань прав жінок:

  • Підтримари реалізацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбі з цими явищами як ефективному інструменту протидії домашньому насильству.
  • Домогтись відповідного фінансування програм із забезпечення гендерної рівності на місцевому рівні.
  • Сприяти призначенню радників з гендерних питань в радах всіх рівнів та відповідальних з реалізації гендерної рівності.
  • Підтримати та сприяти створенню депутатських груп “Рівні можливості” в радах різного рівня.
  • Притримуватися “Європейської хартії рівності жінок і чоловіків в житті місцевих громад” як нормативної основи для діяльності територіальних громад.

Довідково:

Проєкт «Громадська оцінка стану виконання державних документів з ґендерної рівності» впроваджується Київським інститутом гендерних досліджень в партнерстві з організаціями Жіночого консорціуму України та Асоціації міст України з липня 2021 р. по січень 2022 року, в рамках проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
    Підписатися
    Сповістити про
    guest
    0 Коментарі
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі