Суспільство

5 Листопада, 2021 У Хмельницькому перевіряли легальність діяльності швейних цехів

Дотримання законодавства про працю роботодавцями перевіряли працівники Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської територіальної громади. 

 

Протягом останнього тижня відвідано цехи, розташовані на вулицях Шухевича, Заводській, Трудовій, Толстого, Чорновола, Молодіжній, Гагаріна, Трембовецької та ін.

 

Працівникам доводили до відома, що легальні трудові відносини вигідніші, адже працюючи нелегально, працівник отримуватиме мізерну пенсію та допомогу по безробіттю, а також не матиме права на отримання «лікарняних» та належних коштів при втраті здоров’я у зв’язку із нещасним випадком на виробництві. Та й роботодавець, працюючи у “тіні”, також почувається невпевнено, адже ризикує втратити бізнес, якщо до нього завітають з перевіркою.

 

Роботодавцям наголошується на відповідальності за порушення трудового законодавства, зокрема на тому, що за одного неоформленого працівника та за виплату заробітної плати «в конверті» передбачено штраф у розмірі 180,0 тис. грн і що не варто ризикувати своїм бізнесом, оскільки розмір штрафу в рази більший, ніж сума податків, які необхідно сплатити протягом року за цього ж працівника.

 

Увагу роботодавців акцентують на необхідності створення та дотримання безпечних умов праці (освітлення, вентиляція та опалення, водопостачання і каналізація, пожежна безпека та ін.), відповідно до «Правил охорони праці для працівників швейного виробництва», затверджених наказом МНС України 12.12.2012 року, за № 1416, які поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, що використовують найману працю та здійснюють діяльність, пов’язану з виробництвом швейних виробів.

 

Метою заходів, що вживаються, є не накладення штрафів та притягнення роботодавців до відповідальності, а нагадування про те, що на території Хмельницької міської територіальної громади трудові відносини мають бути офіційними та максимально прозорими, задля успішного ведення бізнесу та гідної мотивації до праці у працівників.

 

Робота, направлена на підвищення рівня заробітної плати та легалізацію трудових відносин, буде проводитись і надалі.

 

Відділ праці Управління праці та соціального захисту населення звертається до працівників підприємств громади з проханням, повідомляти про порушення роботодавцями вимог чинного законодавства про працю Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради, за адресою: вул. Проскурівського підпілля, 32 або за телефонами у відділі праці: 70-41-46, 65-22-81 та 65-73-90.

 

За матеріалами Хмельницької міської ради

 

Читайте також: У трьох мікрорайонах Хмельницького запрацювали камери фотовідеофіксації

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі