Суспільство

29 Жовтня, 2021 ТОП-7 замків Хмельниччини, які варто відвідати восени

Осінь – чудова пора для відвідин замків Хмельниччини.
 

Замок князів Острозьких в Старокостянтинові

 
Замок збудовано протягом 1561-1571 рр. князем Костянтином-Василем Костянтиновичем Острозьким. У XVIII ст. замок зазнав значних руйнувань. Тоді орендарем Старокостянтинівського замку було розібрано оборонні стіни та вежі.
 
З 1721 р. замок переходить у власність князів Санґушків.
 

Меджибізький замок

 
Пам’ятка фортифікаційної архітектури XIV – ХІХ ст. Розташовувався на мисі біля злиття річок Бог та Божок, від яких походить назва одного з найдавніших подільських поселень – Межибоже. В наш час це поселення є містечком Меджибіж, а давні ріки почали називати Південний Буг і Бужок.
 
 

Летичівський замок (Домініканський монастир)

 
Колись навколо подвір’я Летичівського замку було оточене стінами з каменю. У кутах були розташовані круглі вежі, а при в’їзді стояла чотирикутна. Зі сторони міста його захищав вал із землі. Біля стін пролягав глибокий канал з водою. Ці описи можливі завдяки збереженій карті Ґійома Боплана. Фортеця була оточена ставками і річкою з греблею. Колись це була велика будівля для оборони. На жаль, зараз тут збереглися лише стіни і башта.
 

Сутковецький замок

 
Стародавній мур XIV століття став основою південно-східної оборонної стіни замку. На першому етапі були зведені його північна і західна вежі. Будівництво було завершено у 3-й чверті XV століття спорудженням східної та південної веж і одночасним підвищенням висотності оборонних мурів.
 
 

Сатанівський замок

 
Сатанівський замок розташований у північній частині Сатанова, на високому пагорбі біля річки Збруч. За планом він п’ятикутний, не зовсім правильної форми: три сторони завдовжки приблизно по 105 м, четверта — 85 м, п’ята (південна) — 65 м. Вся площа замку займала приблизно 1,5 га. На всіх рогах п’ятикутника були башти, а між баштами — мури. На сьогодні збереглася східна башта та рештки двох башт, розташованих безпосередньо над Збручем. Дві башти з боку містечка зруйновано.
 

Кам’янець-Подільська фортеця

 
Острів, на якому знаходиться фортеця, оточений каньйоном. По каньйону протікає річка Смотрич, яка своєю течією утворює петлю — обтікає навкруги високої гори та, не доходячи до свого річища на кілька метрів, повертає і тече далі. У тім місці, де Смотрич, обійшовши острів, утворює зі своїм річищем петлю, стоїть на розі, що утворюється двома ярами, Кам’янецький замок. З’єднується він з містом вузенькою смугою скелі, на якій збудований Замковий міст.
 
 

Жванецький замок

 
Перші оборонні споруди на місці замку закладені в XV ст. Протягом XVI ст. укріплення були перебудовані в п’ятикутний в плані замок. На початку XVII ст. вони модернізуються з добудовою кам’яно-земляних валів вздовж стін з боку двору за сприяння генерального старости Поділля Валентія Александра Каліновського.[1] Під валом влаштовуються кам’яні казематні приміщення.
 
За матеріалами Green Ways
ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі