Суспільство

19 Вересня, 2020 У Хмельницькому відкрили ще один інклюзивний дитячий майданчик

Новозбудований інклюзивний дитячий майданчик з’явився у Хмельницькому в мікрорайоні Заріччя, поблизу Катедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, на території «Соціального центру святого Миколая Чудотворця для дітей та молоді з особливими потребами» благодійного фонду «Карітас», що на вул. Зарічанській, 10/3.

 

Сьогодні відбулося його урочисте відкриття. До створення доступного для кожної дитини простору долучилися сотні волонтерів Волонтерського Лідерського Руху і безпосередньо засновник та керівник Олена Дейна, БО ХОБФ Карітас і директор отець мітрат Іван Данкевич, Хмельницька міська рада та ще сотні небайдужих людей з різних куточків України. Як зазначалося на святі, інклюзивний майданчик – це вагомий крок до європейського цивілізованого суспільства та яскравий приклад згуртованості громади.

Майданчик з безпечним гумовим покриттям облаштований для дітей з обмеженими фізичними можливостями, вихованців центру реабілітації. Проте він буде доступним й для інших дітей, які живуть поряд, або просто приходитимуть на гойдалки. Тож в особливих діток з’явиться можливість проводити розвиваючі вправи та з користю проводити час на свіжому повітрі. Крім цього, такий майданчик дасть можливість більшого спілкування між здоровими дітками та особливими. Адже інклюзивні майданчики і спільні простори створюють для адаптації обидвох груп дітей. Також у здорових діток буде формуватися толерантне ставлення до людей з обмеженими фізичними можливостями, а діти з інвалідністю соціалізуватимуться.

Формування ідеї майданчика та процес збору коштів розпочався в середині 2018 року. За цей період волонтерам Волонтерського Лідерського руху вдалося зібрати необхідну суму коштів.

«Понад 13 років діє Волонтерський Лідерський Рух, ми займаємося благодійністю, на громадських засадах реалізовуємо проекти, направлені на допомогу людям, які не можуть про себе потурбуватися. До прикладу, декілька років тому ми запустили проект «Соціальне таксі». Близько двох років ми збирали кошти на створення інклюзивного дитячого майданчика, до проекту долучалися навіть люди з інших міст. До збору коштів долучалися підприємці, звичайні громадяни. Ми вдячні усім. Вартість проекту – понад 1 млн грн. Хочемо , щоб дітки з обмеженими фізичними можливостями відчували радість дитинства й те, що у суспільстві їх приймають», – розповіла керівник ГО «Волонтерський Лідерський Рух» Олена Дейна.

Олена Дейна також додала, що у планах очолюваної нею громадської організації – втілення у життя ще одного, освітнього, проекту, метою якого є навчити школярів співчувати та лояльно ставитися до дітей з інвалідністю, прививати їм культуру спілкування з такими людьми. До нового проекту планують залучити психологів, методистів та вчителів закладів освіти.

 

 

Нещодавно у місті Хмельницькому за кошти з міського бюджету завершили облаштування великого дитячого майданчика у сквері ім. Т. Шевченка. Ще один сучасний багатофункціональний дитячий майданчик добудовують в парку культури та відпочинку імені М. Чекмана. Обидва ігрових майданчики, які оснащені великою кількістю елементів для дітей з інвалідністю, стали улюбленим місцем відпочинку і розваг дітвори.

 

Підтримуючи ідею створення ще одного ігрового майданчика для особливих дітей, у мікрорайоні Заріччя, міська влада виділила під майданчик земельну ділянку, підготувала відповідну документацію, долучилася до виконання робіт з благоустрою території. Роботи з благоустрою ще до кінця не завершені, в планах – встановлення огорожі для закриття майданчика у нічний час, підсіяти траву тощо.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі