Суспільство
17 Березня, 2021 У Кам’янці-Подільському шукають патронатні сім’ї
У Кам’януць-Подільській тергромаді наразі немає жодної патронатної сім’ї. Пресконференцію на таку тему сьогодні провели працівники Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також служби у справах дітей, Департаменту соцзахисту та міського центру зайнятості.
“Як кажуть психологи: дитині, котра долає складні життєві обставини, надзвичайно важливо опинитися в середовищі, де б її підтримали, доглядали і подарували частинку сімейного тепла. І це хороша альтернатива дитячого притулку”, – говорять спеціалісти.
Патронатний вихователь – це людина, яка тимчасово надає послуги з догляду, виховання та соціально-психологічної реабілітації дитини у своїй сім’ї. Держава забезпечує патронатним вихователям оплату за ці послуги.
До патронатної сім’ї можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини:
– немовлята, залишені в пологовому будинку
– підкинуті, знайдені діти;
– безпритульні діти;
– діти із сімей, де є загроза їхньому життю та здоров‘ю;
– діти, які зазнали недогляду, насильства або жорстокого поводження;
– діти, чиї батьки померли чи зникли безвісти;
– інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки не можуть піклуватись про них.
Термін перебування дитини в патронатній сім’ї становить не більше трьох місяців, однак за певних умов може бути продовжений.
Звичайно, до патронатного вихователя є певні вимоги, і це, до прикладу, вік від 35 років, позитивний досвід виховання дітей, відсутність судимості тощо. Така людина обов’язково має пройти навчання. Адже це своєрідна професія, патронатні батьки не замінюють дітям рідних, а лише допомогти впоратися зі стресом.
Дізнатися більше інформації про можливість стати патронатним вихователем ви можете у Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (вул.Шевченка, 26), а також за телефоном фахівця: 097 500 69 33.
ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
- Частина Хмельницького тимчасово залишиться без води
- Житло, робота і психологічна підтримка – потреби жінок Хмельниччини (результати дослідження)
- У Хмельницькому покращать велоінфраструктуру
- Добудова у Хмельницькому біля ЦНТЕІ: що відомо
- У Хмельницькому змінили маршрути руху транспорту після нічного обстрілу