Суспільство

15 Березня, 2021 У лікарнях Хмельниччини виникли проблеми з киснем для хворих на коронавірус

У Славутській міській лікарні виникли проблеми з киснем для хворих на COVID-19.

 

Представники виконавчого комітету Славутської міської ради написали відповідне звернення до Прем’єр-міністра України та голови Хмельницької облдержадміністрації Сергія Гамалія, назвавши ситуацію критичною.

 

“Впродовж декількох останніх днів централізоване постачання медичного кисню в лікарню відбувалось зі значними перебоями. Наразі ж медичного кисню майже не залишилось, що створює реальну загрозу життю і здоров’ю людей. Разом із тим, станом на ранок 15.03.21 року у лікувальному закладі перебуває 34 пацієнта, які потребують систематичної кисневої підтримки, з них 3 людини під’єднані до апаратів ШВЛ, – йдеться в зверненні.

 

 

 

За словами заступника Хмельницького міського голови Романа Примуша, наразі Хмельниччину й загалом весь західний регіон країни медичним киснем забезпечує лише одна компанія — ТОВ Фірма «Львівкисень». Він надходить у лікарні в скрапленому стані. Однак через велике навантаження це підприємство почало затримувати нові поставки, – пише сайт «Є».

 

«В місті та загалом в області непроста ситуація з постачанням кисню, однак вона не є критичною. Перебоїв поки немає, є лише затримки, — пояснює Роман Примуш. — Нові поставки скрапленого кисню відбуваються кожні два дні. Однак неможливо зробити великі його запаси, щоб його вистачило на тиждень-два. Є лише цистерни, у яких можна зробити запаси на два-три дні».

Він розповів, що дещо краща ситуація у Хмельницькій інфекційній лікарні. Медзаклад має кисневий генератор, кисневі концентратори, а також сформовано запаси балонів з нескрапленим киснем.

 

«У Хмельницькій міській лікарні ситуація дещо складніша, адже у ній відсутній промисловий кисневий генератор. Тому наразі доводиться у деяких випадках її пацієнтів на невеликий проміжок часу підключати до кисневих балонів», — пояснив Роман Борисович.

Головна лікарка Шепетівської центральної районної лікарні Валентина Савчук розповіла, що у її медзакладі теж непроста ситуація. Однак поки вдається з нею справлятися.

 

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі