Суспільство

3 Березня, 2021 У Шепетівській лікарні медики носять хворих сходами на другий поверх

Через відсутність ліфта медпацівники Шепетівської лікарні доправляють сходами пацієнтів у реанімаційне відділення на другому поверсі.

 

На відео, яке відзняв та виклав у соцмережу завідувач відділення анестезії та інтенсивної терапії «Шепетівської багатопрофільної лікарні» Валерій Сивоконюк, медики намагаються перенести хворого з першого на другий поверх вузькими сходами, що їм заледве вдається.

 

 

За словами головної лікарки Валентини Савчук, неодноразово звертались до місцевої влади з проханням побудувати підйомник.

 

Валерій Сивоконюк пояснює Суспільному, для чого виклав відео:

 

“Тому що ми вже зі всіма складностями працюємо цілий рік, і постійно ідуть обіцянки змінити щось на поліпшення ситуації, а насправді цього не робиться. Загроза інфікування при безпосередньому контакті, коли медичний персонал знаходиться на небезпечній відстані від пацієнта”.

 

Головна лікарка Валентина Савчук розповідає, що хірургічний корпус був побудований в 1929-му році, 25 років тому до нього прибудували ще одне приміщення — приймальне відділення та відділення анестезіології і інтенсивної терапії, і ліфт під час будівництва не передбачався, але в корпус було два входи, сходи одного — широкі. Ними й користувалися, доки вхід не зачинили через будівництво корпусу невідкладної допомоги.

 

“Особливо це питання постало гостро, коли почали поступати хворі на коронавірус. Найгостріше з серпня, коли ми розгорнулися, як ковідна лікарня, і почала поступати велика кількість хворих, серед них, звісно, важкі, які потребували лікування в відділенні інтенсивної терапії і їх треба було транспортувати”, – пояснює Валентина Савчук.

Лікарка каже, що від серпня почала звертатися в органи місцевого самоврядування та до народних депутатів з проханням побудувати підйомник.

 

Шепетівський міський голова Віталій Бузиль каже, що документи на будівництво є, потрібні кошти.

 

“Вже виготовлений проєкт конструкції цієї частини будівлі. Проєкт пройшов державну експертизу, є позитивний висновок вкінці 20-го року, тобто, все, щоби залучати і виділяти кошти, зроблено, підготовчі такі моменти. Ми могли б це розпочати на минулій сесії, однак, в нас сьогодні триває реконструкція відділення невідкладної швидкої медичної допомоги, і на минулій сесії 650 тисяч гривень спрямували туди, оскільки незабаром планується її відкрити”, – коментує міський голова.

 

Віталій Бузиль каже, що вартість ліфта згідно з проєктно-кошторисною документацією більш як 2 мільйонів гривень. Та обіцяє, що наступним етапрм буде ліфт.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі