Суспільство

1 Грудня, 2021 У Славуті облаштовують індустріальний парк. ФОТО

Розбудова індустріальних парків – це один із пріоритетних напрямків державної політики, адже такі об’єкти стимулюватимуть економічний розвиток регіонів, створення нових робочих місць, зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів.

 

Аби стимулювати процеси їх створення нещодавно Президент України Володимир Зеленський підписав відповідний закон, яким передбачено додаткові стимули для інвесторів в індустріальні парки в Україні.

 

Уже зроблено перші важливі кроки для створення індустріальних парків на Хмельниччині. Наразі в області вже зареєстровано два таких об’єкти у Хмельницькому та Славуті.

 

Вчора, 30 листопада, перший заступник голови ОДА Сергій Тюрін та заступник голови ОДА Володимир Білик в рамках робочої поїздки ознайомилися з ходом створення індустріального парку “Славута”. Візит розпочався із зустрічі із Славутським міським головою Василем Сидором, який розповів посадовцям про основні підприємства, які працюють в громаді, напрацювання міської ради в сфері енергоефективності, поводження з відходами, залучення інвестицій, тощо. Також він розповів про ті кроки, які вже були зроблені, аби втілити в життя проєкт індустріального парку.

 За словами посадовця, ідея його створення виникла уже давно, і земельна ділянка площею 50 га, яка була передана міській раді від Міноборони, чудово підійшла для цієї мети, адже розташована вона за межами житлової забудови та дозволяє облаштувати необхідну для роботи майбутніх підприємств інфраструктуру. Наразі до території майбутнього парку уже частково збудовано дорогу та підведено комунікації, розроблено проєкт водовідведення.

Поряд з відведеною земельною ділянкою уже працюють декілька великих підприємств. Зокрема, свої виробничі потужності тут розташували ТОВ “Геберіт Трейдинг” (виробник сантехнічної кераміки), ТОВ “Родорс” (виробник міжкімнатних та вхідних дверей)  та ТОВ “Аква-Родос” (виробник меблів для ванних кімнат).

У продовження візиту Сергій Тюрін, Володимир Білик та Василь Сидор оглянули ділянку, де має бути розташований індустріальний парк, а також поспілкувалися з керівництвом компаній ТОВ “Геберіт Трейдинг”, ТОВ “Родорс” та ТОВ “Аква-Родос” і відвідали виробничі цехи цих підприємств. Слід зауважити, що всі вони використовують у роботі сучасні технології та обладнання,  приділяють увагу енергозбереженню та охороні навколишнього середовища. Поряд з тим, представники бізнесу озвучили і питання, що найбільше їх хвилює: значне здорожчання енергоносіїв, особливо природного газу.

На завершення посадовці ознайомилися із роботою декількох котелень, які забезпечують теплом як заклади соціальної сфери, так і мешканців Славути. Завдяки модернізації котелень та переходу на альтернативне  паливо – відходи деревини – вдалося значно скоротити споживання природного газу та підвищити ефективність їх роботи.

Підсумовуючи відвідини Славутчини, Сергій Тюрін відзначив господарський підхід Славутського міського голови до вирішення важливих для мешканців громади питань та наголосив, що обласна державна адміністрація налаштована на конструктивну співпрацю та готова усіляко підтримувати як місцеву владу, так і представників бізнесу, які прагнуть розвивати регіон.

 

 

             

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі