Суспільство

27 Листопада, 2021 Унікальний музей голодомору діє на Хмельниччині (фото)

Сьогодні, 27 листопада, Україна вшановує пам’ять жертв голодомору. Більше дізнатись про трагічну сторінку історії нашої батьківщини можна неподалік Хмельницького. За 37 кілометрів від обласного центру у селищі Меджибіж знаходиться унікальний музей пам’яті жертв Голодомору.

 

Музей, відкритий у 2008 році, був першим подібним закладом в Україні. Розташований він у колишньому каретному дворі Меджибізької фортеці. Експозиція пронизана моторошними образами, до створення яких долучився відомий подільський художник Микола Мазур.

“В експозиції немає жодної зайвої чи випадкової деталі. У кожну частинку цього незвичайного музею-інсталяції художник вклав зміст, пов’язаний з жорстокістю тоталітаризму, беззахисністю простої людини, а також з одвічною селянською працею українців і з найвищою цінністю – хлібом. Навіть кам’яна підлога колишнього каретного корпусу замку Сенявських, в якому розташовано музей, нагадує ріллю, а цегляні колони, що підтримують склепіння – символізують снопи золотого колосся. Так без слів читається вся експозиція, і завдяки проведеним заходам юні відвідувачі отримали ключ до її зрозумілого, незабутнього прочитання”,розповідають самі музейники.
 
Вартість вхідних квитків на територію Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» 20-50 грн. У вартість вхідного квитка входить огляд замку, Лицарської вежі, усіх музейних експозицій: історичної, етнографічної, Музею пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років на Хмельниччині (окрім спеціальних виставок, квитки для яких встановлено додатково).
 
Також для відвідувачів працює нова опція: на вході і на території знаходяться QR-коди, скануючи їх можна безкоштовно слухати аудіоекскурсію Меджибізьким замком.
 
Нагадаємо, 2006 року Верховна Рада офіційно визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу. Публічне заперечення Голодомору вважається протиправним, але покарання за такі дії не передбачене.

Дослідники досі сперечаються щодо точної кількості жертв Голодомору. Інститут національної пам’яті припускає, що загиблих в Україні близько семи мільйонів. Ускладнюють підрахунки певні історичні обставини. Зокрема у розпал голоду на місцях забороняли фіксувати реальну кількість смертей. Також існувала заборона записувати причину смерті як “голод”, тому в актах про смерть вказували “від тифу”, “виснаження”, “від старості”.

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
    Підписатися
    Сповістити про
    guest
    0 Коментарі
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі