Суспільство

13 Червня, 2021 В українців почнуть забирати паперові паспорти: коли і навіщо

В українців забиратимуть паперові паспорти, якими наразі користується більшість громадян. Мінятимуть їх на ID-картку, яку з 2016 року обов’язково отримують лише по досягненню 14 років.

 

Однак, дехто може уникнути добровільно-примусового обміну. Відповідний урядовий законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді, – пише OBOZREVATEL.

 

Нардеп із профільного комітету від “Слуги народу” Ігор Фріс розповів, чому вирішили замінити паперові паспорти на пластикові. Останніми, за даними Державної міграційної служби, наразі користуються лише 6 млн українців.

 

Причини заміни паспортів:

 • технічні труднощі

“Немає паспортів-книжечок, їх не буде, їх не випускатимуть. Є тільки залишки. За даними Державної міграційної служби, обладнання, яке випускає їх, вивели з експлуатації рік чи півтора тому”, – сказав нардеп.

 • боротьба з рейдерством на тимчасово окупованих територіях

“Величезна кількість паспортів залишилися на окупованих територіях, використовуються повним ходом із підробкою. І величезна кількість прав на нерухоме майно під час зміни на корпоративні права на нерухомість за такими паспортами були рейдерським способом захоплені. Неможливо перевірити справжність такого документа за даними Єдиного демографічного реєстру”, – сказав Фріс.

Загалом законопроєктом вирішили перевести громадян на е-паспорти кількома способами. В українців забиратимуть паспорт у вигляді книжечки:

 • після досягнення 25 років;
 • після досягнення 45 років.

Тобто тоді, коли громадяни зобов’язані вклеювати в паспорт свої нові фотографії. Коли українці будуть здавати для процедури документи у вигляді книжечки, їм будуть повертати вже пластикові паспорти.

 

Також розглядається варіант із тим, щоб визнати паперові паспорти недійсними в таких випадках:

 • зміни прізвища, імені або по батькові, дати й місця народження;
 • виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;
 • непридатності через заповнення всіх сторінок;
 • внесення відомостей, не передбачених законодавством;
 • втрати документа;

 

Після ухвалення закону безстроково користуватися паперовими паспортами зможуть ті українці, яким уже виповнилося 45 років і які мають вклеєні всі необхідні фотографії. Але якщо такий громадянин захоче змінити сімейний стан, прізвище, місце проживання або загубить паспорт, то в підсумку він все одно отримає ID-картку.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі