Суспільство

7 Травня, 2021 В українському супермаркеті “АТБ” знайшли печиво з небезпечної для здоров’я олії

У печиво, яке поставлялося в “АТБ-Маркет”, додавали пальмову олію з 3-монохлор-1,2-пропандіол (3-MCPD) (речовина, яка не відповідає стандартам безпеки харчових продуктів). Продукцію повинні вилучити протягом двох днів.

 

Про це йдеться в повідомленні Держспоживслужби Києва на офіційній сторінці у Facebook.

 

“Інформуємо стосовно виявлення 3-монохлор-1,2-пропандіолу (3-MCPD) (5138 ug/kg-ppb) у рафінованій пальмовій олії, що експортувалась із Федеративної Республіки Німеччина (постачальник: Olenex Edible Oils GmbH, Brake) до Республіки Польщі, де використовувалась під час виготовлення печива (виробник: Bogutti Sp. Z.o.o., Zlotoklos), що надіслано до України (отримувачі: ТОВ “АТБ-Маркет”, просп. Олександра Поля, 40, м. Дніпро, 49000; ТОВ “Форвард-КД”, вул. Бузкова, 2, м. Львів, 79035)”, – зазначено в повідомленні.

Відповідно до закону, якщо продукти не відповідають вимогам безпеки, продавець негайно починає процедуру вилучення цих харчових продуктів з обігу і в строк не більше від двох робочих днів і письмово інформує про виявлену невідповідність компетентний орган.

 

Як розповіли співробітники мережі супермаркетів, зараз всі партії від польського виробника печива, в якому знайшли порушення, вилучено з обігу. Продукцію відправили на експертизу в лабораторію Києва. Ті українці, які вже встигли купити “небезпечне” печиво, можуть повернути його в магазин.

 

“Ми оперативно відреагували на повідомленні, що в одній з партій перевищено показник монохлора (3-MCPD). Відкликані з реалізації не тільки та партія, де імовірно присутнє це масло, але і всі партії від цього виробника. Ми відправили продукцію на дослідження в лабораторію в Києві і очікуємо результатів дослідження. Якщо в інших партіях цього виробник не буде порушення показників, то вони зможуть повернутися на прилавки, в зворотному випадки печиво буде утилізовано”, – розповів в коментарі OBOZREVATEL начальник управління з корпоративних комунікацій” АТБ “Сергій Демченко.

Як розповіли співробітники супермаркету, всього в мережі по всій країні продавали два види печива від Bogutti Sp. Zoo, Zlotoklos. Обидва вилучили з обігу (хоча на сайті все ще можна його знайти і навіть оформити замовлення). Судячи з інформації на сторінці мережі “АТБ-Маркет”, українцям продавали Bogutti Choco-Gutti з апельсиновим кремом і шоколадними дропсами і Bogutti LA GUSTOSA c шоколадним кремом. При цьому небезпечним є не печиво, а масло, яке в нього додавалося поряд з іншими інгредієнтами.

 

 

При цьому в компанії відмовилися називати, який з двох видів печива може бути небезпечним для здоров’я. Компанія “Форвард-КД”, яка також отримала вказане печиво, є офіційним дистриб’ютором. Тобто печиво могло потрапити і на прилавки інших магазинів. Згідно закону всі продавці зобов’язані протягом двох днів після оповіщення перестати продавати продукцію.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі