Суспільство

23 Грудня, 2021 Як українці переводять у готівку «тисячу» від Зеленського

Щойно стартувала програма виплати «тисячі від Зеленського» за вакцинацію, як українці почали шукати лазівки, як обманути систему та вивести готівку або купити товари, яких немає у переліку пропонованих.

 

На таку «креативність» вже пообіцяли відреагувати у Нацбанку та Кіберполіції. Там збираються відслідковувати підозрілі операції та блокувати їх – повідомляє Інформаційне агенство Волинські новини.

 

Як тисячу від Зеленського продають на OLX

 

Українці, які отримали тисячу за вакцинацію, вже продають її на OLX. Пропонують різні варіанти. Наприклад, хтось купив за ці бонуси чотири сертифікати у кіно по 250 гривень та віддає їх за 300 гривень.

«ПРОДАМ ЧОТИРИ СЕРТИФІКАТИ НА КІНО ПО 250 ГРН КОЖЕН (ФІЛЬМ, ЧАС І ДАТУ ВИ ВИБИРАЄТЕ САМІ), І 4 ПАЧКИ ПОП-КОРНУ. КУПУВАЛИ ЗА ЗЕЛЕНСЬКОГО 1000 (ВІДДАЮ ЗА 300 ГРН)» – ЙДЕТЬСЯ В ОГОЛОШЕННІ, РОЗМІЩЕНОМУ 19 ГРУДНЯ.

 

 

В іншому випадку автор оголошення пропонує своєю тисячею сплатити будь-яку з доступних послуг, а натомість отримати 600 гривень, пропонуючи таким чином заощадити 400 гривень тим, хто «Вовину тисячу» не отримав.

 

«РОЗГЛЯДАЄТЬСЯ БУДЬ-ЯКИЙ ТОВАР ІЗ ПЕРЕЛІКУ КАТЕГОРІЙ, НА ЯКІ МОЖНА ВИТРАТИТИ ЦЮ 1000 ЗІ ЗНИЖКОЮ 40%. НАПРИКЛАД, ВИ ХОЧЕТЕ КУПИТИ АБОНЕМЕНТ У СПОРТЗАЛ ЗА 1000 ГРН. Я ВАМ ПРОПОНУЮ, ЩОБ Я КУПИВ ЙОГО ВАМ, АЛЕ ЗА 600 ГРН» – ПИШЕ АВТОР ОГОЛОШЕННЯ.

 

Продають «ковідну тисячу» й ще дешевше – за 450 гривень. В обмін автор пропонує купити будь-які послуги на суму 1000 гривень.

 

 

У розділі «Робота» на OLX пропонують купити «тисячу за вакцинацію» і за 200 гривень. Про це пише Telegram-канал «Харків 1654 року».

 

 

Інші «лайфхаки», аби отримати готівку

 

Деякі українці, які отримали віртуальну тисячу, намагаються знайти спосіб, як обміняти її на живі гроші. Наприклад, під постом міністра цифрової інформації Михайла Федорова в Telegram підписники цікавляться, чи можна оформити квитки в кіно з карти Єпідтримка, а потім здати їх і отримати гроші.

 

Деякі навіть стверджують, що так і зробили – купили квитки та здали їх за 1000 гривень. Щоправда, фото чеків коментатор не показав.

 

Разом з тим, при поверненні грошей за онлайн-покупки, вони зазвичай приходять у тій же формі, що і була зроблена оплата – тобто знову повертаються на карту, з якої зробили оплату. Так що такий «лайфхак» для переведення в готівку швидше за все не знадобиться.

 

Як тисячею за вакцинацію оплачують пиво

 

Ті, хто отримав тисячу за вакцинацію, знайшли спосіб, як розплатитися за послуги, не передбачені в переліку, запропонованому державою. Наприклад, випити за ці гроші пива.

 

Під постом міністра Михайла Федорова у Facebook українці пишуть, що картою «Є підтримка» можна розрахуватись у кінотеатрах при купівлі напоїв та поп-корну.

 

Проте дехто пішов далі і з’ясував, що за «тисячу Зеленського» там також можна купити пиво. Про це розповіли у Telegram-каналі «Х@й Київ».

 

«У МУЛЬТИПЛЕКСІ В БАРІ МОЖНА ЩО ЗАВГОДНО ВЗЯТИ, НАПРИКЛАД: ПИВО, ПОП-КОРН, СОЛОДОЩІ ТОЩО» – НАПИСАЛА ПІДПИСНИЦЯ КАНАЛУ.

 

Інший підписник опублікував скріншот, як із картки Є підтримка списали 60 гривень. Як він повідомив, таким чином вдалося розплатитись за дві банки пива.

 

 

Щоправда, інші користувачі згодом повідомили, що кінотеатри вже закрили цю опцію.

 

У мережі вже з’явилися меми, які висміюють спроби українців обміняти віртуальну тисячу зі спецкартки на гроші, щоб витратити їх на власний розсуд. До речі, це ще один «лайфхак» – купити товари, наприклад, книги, а потім продати їх.

Враховуючи, що розмір допомоги – тисяча гривень – то можна купити чимало літератури, яку потім розпродати за півціни.

 

Витрати перевірить Нацбанк та кіберполіція

 

На таку «креативність» отримувачів тисячі вже відгукнулися у Нацбанку. Там наказали банкам суворо перевіряти витрачання «Вовиної тисячі».

 

Щоб з рахунків «Є Підтримки» не могли купити нічого, крім книг, квитків на концерти, транспорт, абонементів у спортзали та інші цільові напрямки, в НБУ вимагали від банків ретельно перевіряти МСС-коди продавців. Це чотири цифри, які вказують на сферу діяльності кожного підприємства, наприклад спорт, транспорт, книги та інше.

 

При цьому якщо підприємство працює у різних сферах, то зазвичай вказують напрям, який є основним видом діяльності. При цьому посилення перевірок може створити проблеми і для сумлінних отримувачів тисячі. Наприклад, якщо людина захоче купити книги в торгових точках, у яких книги – не основний товар, може отримати відмову, оскільки платіж не пройде.

 

Про це йдеться в інструкції на сайті «Дiя»: «Оплата не пройде, якщо бізнес зареєстрований в іншій категорії. Наприклад, ви зможете придбати книги в книгарні, але не зможете придбати їх у продуктовому або на заправці».

Має місце і зворотна ситуація, наприклад, якщо в кінотеатрах або фітнес-клубах продають напої, продукти та інші супутні товари, можна купити і їх.

 

Кіберполіція відслідковуватиме підозрілі ситуації, пов’язані з виплатою «тисячі Зеленського за вакцинацію». Це буде перевірятися з метою запобігання шахрайству.

 

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що відслідковувати можливі шахрайства з «Вовиною тисячею» буде і кібер-поліція.

 

«Зняти виплату готівкою буде неможливо. Програма «є Підтримка» реалізується лише у додатку Дія. Тому не ведіться на шахраїв. Кіберполіція уважно відстежуватиме всі підозрілі ситуації та виплати», – повідомив міністр.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі