Суспільство

16 Січня, 2022 З 16 січня усі друковані ЗМІ в Україні повинні виходити українською мовою

16 січня 2022 року в Україні набули чинності окремі положення 25-ї статті закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Згідно з ними, російськомовні друковані ЗМІ зможуть поширюватися на території нашої країни за умови, “що одночасно видаватиметься тираж цього видання державною мовою”.

Про це у своєму Facebook написав уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

 

Як йдеться у документі, усі мовні версії повинні видаватися під однаковою назвою, відповідати одна одній за змістом, обсягом та способом друку. Водночас їхні випуски повинні мати однакову нумерацію порядкових номерів і видаватися в один день. Крім того, передплата друкованих ЗМІ іноземними мовами стане можлива за умови можливості передплати в Україні такого самого видання державною мовою. А в місцях розповсюдження друкованих ЗМІ видання державною мовою мають становити щонайменше 50% назв.

 

Зазначені положення закону до 16 липня 2024 року не поширюватимуться на друковані ЗМІ, що видаються винятково кримськотатарською мовою, іншими мовами корінних народів України, англійською чи іншою офіційною мовою Євросоюзу.

 

Як зазначив Кремінь, про цю норму закону всі друковані медіа загальнодержавного і регіонального рівня було попереджено ще рік тому. Засновники усіх медіа, що виходили лише російською мовою, та керівники найбільших видань, що здійснюють розповсюдження друкованих ЗМІ, отримали відповідні листи. Тому уповноважений висловив сподівання, що “сюрпризів” не буде і всі медіа неухильно дотримаються закону.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі