Суспільство

29 Січня, 2021 Житель Хмельницького створив унікальний музей вибухівки

Колишній військовий сапер Євген Гук створив у Хмельницькому унікальний музей еволюції вибухівки.

 

Єдина в Україні колекція вибухових пристроїв представлена в приміщенні мікрорайону Ракове, – повідомляє сайт «Є».

 

Нині у колекції хмельничанина сотні вибухових експонатів, які він збирає уже 15 років.

 

“Чому еволюція мін? Тому що ми показуємо, які були раніше міни і як вони розвивалися. Є стенди із мінами, які використовувалися до Другої світової війни, під час і після. Серед них є й рідкісна міна Т-4 зразка 1932 року”,- розповідає власник колекції. 

 

Музей поділений за тематикою. Крім експозиції еволюції мін, є окремі стенди із воєнною канцелярією, спеціальною літературою, є зона періоду радянської доби, Афганської війни. Є в музеї й сучасні експонати зі сходу України – відстріляні тубуси протитанкових гранатометів, знешкоджена міна. Прикрашені вони автентичним Петриківським розписом. Є незвичні та рідкісні предмети – ручки, портсигари та навіть замкові ключі із підривником. 

 

До унікального хмельницького музею навідуються зазвичай школярі, військові та волонтери. За словами Євгена Гука, інколи сюди приїжджають студенти та викладачі з прикордонної академії і тут проводять заняття. У планах колекціонера перемістити музей у просторіше приміщення, експонати доповнити інформаційним описом та доповнити експозицію новими експонатами.

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі