Суспільство

13 Квітня, 2021 Жителі 30-кілометрової зони спостереження Хмельницької АЕС отримали відповідь на петицію

Петиція №22/111158-еп «Про відновлення пільг з оплати електроенергії для населення, яке постійно проживає в 30-кілометровії зоні атомних електростанції, та про відновлення інших пільг населенню з оплати за спожиту електричну енергію», розміщена на сайті Президента України зібрала необхідну кількість голосів. Учора, 12 квітня, Володимир Зеленський відповів на звернення українців.

 

 

Президент заявив, що в Державному бюджеті України на поточний рік передбачено надання місцевим бюджетам 137,5 млн грн у вигляді субвенції з державного бюджету на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.

 

Оскільки саме Уряд України забезпечує проведення політики у сфері соціального захисту, Володимир Зеленський звернувся до Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля з проханням опрацювати надані пропозиції, звернувши особливу увагу на дотримання конституційних прав громадян.

 

Далі – повний текст відповіді глави держави на петицію.

 

«Дякую усім, хто долучився до цієї петиції, за активну громадянську позицію.
Конституція України зобов’язує мене діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України. Так, відповідно до статті 116 Конституції України, статей 2 та 19 Закону України «Про Кабінет Міністрів України», статей 5 та 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення» Уряд України є вищим органом у системі органів виконавчої влади, що спрямовує і координує роботу міністерств, інших органів виконавчої влади, забезпечує проведення економічної, структурно – галузевої, фінансової, цінової політики та здійснює державне регулювання ціноутворення відповідно до повноважень.
Також Законом України «Про ринок електричної енергії» визначено, що функціонування ринку електричної енергії здійснюється на принципах недискримінаційного ціно – та тарифоутворення, що відображає економічно обґрунтовані витрати.

 

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист у випадках, передбачених законом. Відтак, державне цінове регулювання має відбуватися за умов належного забезпечення соціального захисту населення в порядку, визначеному у відповідних законах України.

 

У статті 61 Закону України «Про ринок електричної енергії» зазначено, що вразливі споживачі електричної енергії мають право на підтримку для відшкодування витрат на оплату спожитої електричної енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, Згідно зі статтею 11 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» законодавством передбачено пільги та субсидії на оплату житлово – комунальних послуг, які виплачуються споживачу в грошовій формі у порядку, встановленому Урядом України.

 

Наведені положення законів реалізовано у відповідних законодавчих та підзаконних актах.

Зокрема, для соціального захисту малозабезпечених громадян діє програма житлових субсидій. У Державному бюджеті України на 2021 рік передбачено кошти в обсязі 35,2 млрд грн для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі.

 

Крім того, Державним бюджетом України на поточний рік передбачено 1,4 млрд грн для компенсації у зв’язку з підвищенням тарифів на електричну енергію на оплату електричної енергії населенням, яке проживає в житлових будинках, обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками; населенням, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання; багатодітними, прийомними сім’ями та дитячими будинками сімейного типу, а також надання місцевим бюджетам 137,5 млн грн у вигляді субвенції з державного бюджету на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.

 

Вважаю, що питання, порушене у петиції, є важливим, оскільки воно пов’язане із забезпеченням соціального захисту соціально вразливих громадян в умовах реформування енергетичного ринку.

 

Водночас зауважую, що відповідно до Закону України «Про Кабінет Міністрів України» саме Уряд України забезпечує проведення політики у сфері соціального захисту. Тому я звернувся до Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля з проханням опрацювати надані пропозиції, звернувши особливу увагу на дотримання конституційних прав громадян.

 

В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ»

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  1 Коментар
  Старіші
  Новіші Найпопулярніші
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі
  Василь Ф
  Василь Ф
  2 роки тому

  відповідно до статті 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Гарант хто міністр чи президент