Україна

5 Лютого, 2021 ​​Рада ухвалила закон про дистанційну роботу

Напередодні, 4 лютого, Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи”.

 

Основні положення закону включають запровадження двох самостійних видів роботи – дистанційної та надомної.

 

Ухвалений документ передбачає право роботодавця при укладенні трудового договору про дистанційну або надомну роботу отримувати відомості про місце проживання або інше місце за її вибором, де буде виконуватись трудова функція.

 

Законом передбачено забезпечення можливості ознайомлення працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, локальними нормативними актами роботодавця, повідомленнями та іншими документами, з якими працівник має бути ознайомлений у письмовій формі, шляхом обміну електронними документами.

 

У документі також ідеться про забезпечення можливості дистанційного ознайомлення працівника з вимогами щодо охорони праці шляхом використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема відеозв’язку.  

 

Відповідно до закону, працівник за домовленістю з роботодавцем може поєднувати дистанційну роботу з роботою у звичайному режимі.

 

Крім того, документ надає право вагітним жінкам, працівникам, які мають дитину віком до трьох років або доглядають за дитиною відповідно до медичного висновку до досягнення нею 16-го віку, — працювати на умовах надомної чи дистанційної роботи.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі