Україна

26 Січня, 2021 Газ по 6,99 грн: знижені платіжки прийдуть не скоро

Зниженої ціни на газ варто чекати навесні, у березневих платіжних квитанціях за лютий. 

 

Про це заявив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко в інтерв’ю ЕП.

 

На питання журналіста, чи не призведе до нових протестів у регіонах той факт, що у лютому за січень українці все одно отримають платіжки з рекордними сумами, Вітренко відповів:

 

“Є така проблема, тому що знижені платіжки за лютий прийдуть тільки у березні. До речі, якби ми нічого не зробили, то за лютий у березні вони отримали б ще більші платіжки, приблизно на чверть”.

 

За словами Вітренка, частково зниження ціни за лютий компенсує більші суми, які люди будуть змушені сплачувати за січень у лютому.

 

Водночас у відповідь на питання, чи можна було обмежити ціну з 1 січня, в.о. міністра заявив, що “заднім числом робити це дуже важко”.

 

“Не було юридичного механізму змусити компанії, які вже почали постачати товар, ретроспективно знизити ціну”, – пояснив він.

 

Нова ціна – 6,99 грн –  це найнижча ціна на ринку, в той час як монополісти, облгаззбути, задирали ціну до 10,8 грн. Фактично вони зловживають своїм домінуючим положенням, задираючи націнку. Тому держава у законний спосіб обмежила граничну ціну.

 

Наразі, за січень, українці мають розраховувати на таку вартість:

 

Зокрема, за січень хмельничани мають платити по 9,91 грн за куб м, а шепетівчани – по 9,49 грн за куб м. 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі