Україна

1 Квітня, 2021 Скільки заробили Зеленський і Порошенко в 2020 році

Зеленський і Порошенко оприлюднили свої декларації.

Доходи президента Володимира Зеленського та членів його родини у 2020 році склали майже 23 мільйони гривень. 

 

Про це повідомила його пресслужба.

 

Так, доходи президента та членів його родини у 2020 році склали 22 млн 747 тис. 791 грн. Зокрема, від продажу нерухомого майна та земельної ділянки в Іванковичах родина Зеленських отримала 13 млн 470 тис. 600 грн.

Заробітна плата Зеленського минулого року склала 336 тис. грн. Також він задекларував роялті у розмірі 4 млн 633 тис. 832 грн.

 

Доходи родини Зеленського від надання майна в оренду на території України у 2020 році склали 2 млн 673 тис. 730 грн. Родина президента також отримала відсотки за депозитами та облігаціями внутрішньої державної позики на суму 442 тис. 109 грн.

 

Перша леді України Олена Зеленська отримала у 2020 році зарплату та роялті в сумі 953 тис. 900 грн.

 

“Загальна сума доходів родини прездиента України у 2020 році, за винятком продажу нерухомості, склала 9 млн 73 тис. 553 грн, що у понад два рази менше від отриманих доходів за попередній звітний період (19 млн 987 тис. 136 грн)”, – зазначили в ОП.

 

Також президент задекларував новий об’єкт нерухомості – державну дачу, на правах користування.

 

Зеленський надалі залишається власником великої кількості торгових марок, так, у 2020 році були також зареєстровані 13 торговельних марок в Україні та дві за кордоном. В ОП зазначили, що реєстрація торговельних марок розпочалася задовго до його обрання на пост президента.

 

“Компанія PricewaterhouseCoopers завершила у 2020 році оцінку двох торговельних марок. За даними відповідних звітів, вартість торговельної марки «Жіночий квартал» становить 21 млн 390 тис. грн. Вартість торговельної марки «Слуга Народу», яка також була оцінена цією компанією Великої четвірки, склала 11 млн 200 тис. грн. Володимир Зеленський продовжує отримувати роялті від використання торгових марок. У 2020 році сума цих роялті склала 4 млн 633 тис. 832 грн та порівняно з минулим роком зменшилися”, – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що родина Зеленських сплатила до бюджету податки на суму 1 млн 800 тис. грн.

П’ятий президент України, Петро Порошенко, у 2020 році отримав 222 мільйони гривень доходів, з яких 214 мільйонів – дивіденди, 7 мільйонів – проценти за депозитами. Сума сплачених ним податків і військового збору становить більше 23 млн. гривень. Про це повідомили в прес-службі «Європейської Солідарності».

 

Кількість компаній, кінцевим бенефіцаром яких є Петро Порошенко, 2020 року істотним чином не змінилася. Придбання фондом «Прайм ессетс кепітал» телеканалу «Прямий» сталося вже 2021 року і буде відображено при поданні наступної річної електронної декларації. 

 

Щодо видатків, які підлягають декларуванню, то вони в 2020 році склали 79 млн. гривень, із них понад 30 мільйонів – на юридичні послуги.

 

“Це сума, яку Порошенко мусив витратити на захист в понад п’ятдесяти кримінальних справах, інспірованих владою проти лідера опозиції”, – зазначають в прес-службі “ЄС”.

 

Витрати Петра Порошенка на благодійність в 2020 році були націлені на боротьбу з коронавірусом і сягнули приблизно 150 мільйонів гривень. Вони здійснювалися з рахунків різних юридичних осіб, афільованих з Порошенком. Форма електронної декларації не передбачає декларування таких видатків.

 

“Петро Порошенко вимушений зберігати готівкою 51 мільйон доларів і 423 мільйони гривень, які раніше були розміщені на депозитах і працювали на кредитування української економіки. Однак, внаслідок політичних репресій і постійних спроб влади арештувати активи Порошенка він вжив заходів для захисту свого майна і скористався законним правом зняти гроші з рахунків”, – заявили в партії. 

 

“Петро Порошенко декларує доходи з 1997 року, і як відомо, свої статки заробив ще до того, як став Президентом. 2016-го року, в тому числі і завдяки зусиллям тодішнього глави держави, внаслідок його політичної волі, в країні запрацювала система відкритого публічного декларування своїх статків високопосадовцями. У кожної такої особи, на думку п’ятого Президента, статки та видатки мають бути підтверджені легальними, зрозумілими суспільству доходами, з яких сплачені податки. Саме таким критеріям відповідає електронна декларація Петра Порошенка”, – наголосили в прес-службі.

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі