Україна

13 Березня, 2021 В Україні підвищили штрафи і ввели кримінальну відповідальність за порушення ПДР

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про посилення відповідальності за порушення безпеки дорожнього руху. Документ передбачає збільшення штрафів, зокрема, за керування транспортом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.

 

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента. 

 

Так, збільшено штрафи за порушення правил користування ременями безпеки, шоломами, за проїзд на червоний сигнал світлофора, залишення місця ДТП, а також керування транспортним засобом без відповідних документів. 

“Крім того посилено відповідальність за керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння”, – відзначили в прес-службі ОП. 

 

За водіння авто в нетверезому стані штраф – 17 тис.грн з позбавленням водійських прав на рік. За повторне порушення – 34 тис.грн і 3 роки без прав, третій – 51 тис.грн штрафу, конфіскація авто, адмінарешт на 15 діб і позбавлення прав на 10 років.

 

Штраф за перевищення швидкості від 20 до 50 км/год – 340 грн, а за перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год – в розмірі 1,7 тис.грн.

 

 

Штрафувати будуть не тільки водіїв. Законом посилено адміністративну відповідальність за порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами й особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин. Також документ дозволяє правоохоронцям використовувати засоби відеозапису. Ці матеріали варто обов’язково вносити в протокол про адміністративне правопорушення. 

 

Також закон дозволяє поліцейським зупиняти транспортний засіб для огляду водіїв з використанням спецзасобів для перевірки на стан сп’яніння або вживання лікарських препаратів, що знижують увагу і швидкість реакції. Закон вступає в силу із дня, наступного за днем ​​його опублікування.

 

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі