ВИБОРИ

25 Жовтня, 2020 Вибори-2020: на Хмельниччині зафіксували низку порушень виборчого процесу

Протягом дня виборів спостерігачі та активісти з різних куточків Хмельницької області повідомляють про виявлені під час виборчого процесу порушення.

 

Вранці всі виборчі дільниці Хмельниччини, а їх є 1527, розпочали роботу без суттєвих порушень. Крім двох. Дільниця, розташована на вулиці Годованця у Кам’янці-Подільському, відчинила свої двері із запізненням. Причина – неналежна організація роботи членами комісії. В результаті вони не змогли до 8.00 розкласти усю необхідну документацію.

 

У селі Йосипівка Старокостянтинівського району на дільниці №681005 голосувати, навпаки, почали раніше – о 7.50.

 

У Хмельницькому всі 114 виборчих дільниць почали роботу вчасно. Проте на дільниці №681460 (вул.Курчатова, 4/3) комісія завчасно розпочала підготовче засідання. Контрольні листи в скриньки вкинули о 6:47 та не пропечатані, повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

 

По сусідству, на дільниці №681465, що також на вулиці Курчатова в обласному центрі, один з виборців намагався проголосувати, пред’явивши не паспорт, а його фото у телефоні. Правопорушення зупинила голова комісії. 

 

У селі Гонорівці Волочиського району, на дільниці №680164, виборцям заповнювати бюлетені допомагав член комісії. Крім того, на цій дільниці, яка належить до малих, була лише одна кабінка для голосування.

 

У Хмельницькому голова однієї з виборчих комісій прийшов на робоче місце у стані алкогольного сп’яніння. Освідування у медичному закладі показало наявність 2,8 проміле алкоголю у крові чоловіка. За перебування на роботі в нетверезому стані на нього склали адміністративний протокол. 

 

У Старокостянтинові на виході з виборчої дільниці №681420 “президентське” опитування проводила неповнолітня (11 років) дитина, повідомляє ХМ-ІНСАЙД. Її родичка, яка була неподалік, пояснила, що дівчинка просто допомагає їй. Крім того, жінка під час опитування користувалася ручками з брендами двох партій. Пояснила, що такі “знаряддя праці” їй видали у штабі. Дії жінки, за словами правоохоронців, підпадають під ознаку адміністративного правопорушення щодо використання агітаційної продукції в день виборів. Щодо батьків дитини вирішується питання про притягнення їх до відповідальності за неналежне виконання своїх обов’язків.

 

У Хмельницькому зафіксували факт роздачі виборцям “наборів для безпечного голосування” (в які входять маски та ручки), позначених прізвищем одного з кандидатів. На порушників склали 2 адмінпротоколи за ст. 212-10 КУпАП про адміністративну відповідальність. 

 

На виборчих дільницях Слобідсько-Кульчієвецької громади (у селах Мукша Китайгородська та Слобідка-Кульчієвецька) інформаційні матеріали партії розмістили з символікою цієї партії. Голова Слобідсько-Кульчієвецької сільської ТВК повідомила спостерігачам ОПОРИ, що у такому вигляді вони отримали матеріали від партії і, відповідно, роздали їх дільничним виборчим комісіям. Після зауваження, що такий формат інформаційних матеріалів може містити ознаки агітації, члени ТВК вирішили забрати перший аркуш з програмою партії і партійним логотипом та повідомити про необхідність це зробити усім ДВК.

 

 

 

 

 

ЧИТАЙ НАС У TELEGRAM
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі